تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۵
ستاره‌های سرشناس ورزش که از نام اصلی‌شان استفاده نمی‌کنند
بسیاری از ستاره‌های ورزش برای این که در مسیر شهرت نام‌شان راحت‌تر بر سر زبان‌ها بیفتد از نام‌های مستعار استفاده کرده‌اند.
به گزارش هاژه اسپورت؛ این ستاره‌ها ممکن است نام خود را در ورزش مطرح کرده باشند، اما این کار را با استفاده از نام واقعی خود انجام نداده‌اند. مانند ستاره‌های هالیوود، نام خود را با رسیدن به شهرت تغییر دادند.

از معروف‌ترین بوکسور سنگین‌وزن بریتانیا گرفته تا یک گلف‌باز نمادین و بهترین فوتبالیستی که تا به حال در زمین زیسته است، در اینجا مجموعه‌ای از ستارگان معروف ورزشی را میبینید که نام واقعی آن‌ها را نمی‌دانستید.

تایسون فیوری (لوک)
اگرچه نام اصلی و رسمی او تایسون لوک فیوری ذکر شده است، اما گزارش شده که او در واقع با نام میانی خود تعمید داده شده است. حداقل رقیبش دیلیان وایت، زمانی که او را مورد تمسخر قرار داد و او را جعلی ‌خواند، اینگونه معتقد است. اما «جان» پدر تایسون چیز دیگری می‌گوید. او گفت: «فکر می‌کردم فقط یک نام برای او مناسب است، او سخت جنگید تا تبدیل به چنین فردی تبدیل شود. مایک تایسون در آن زمان بهترین در جهان بود.»

تایگر وودز (الدریک)
معروف‌ترین گلف‌بازی که تا به حال زندگی کرده است؛ نام تایگر به تنهایی کافی است تا در میان کسانی که حتی ورزش را دنبال نمی‌کنند طنین‌انداز شود و به گوش‌شان آشنا بیاید. او در اصل با نام الدریک تعمید داده شده. مادرش کالتیدا این نام را انتخاب کرد، زیرا می‌خواست نام کوچک او مانند پدرش ارل با «E» شروع شود و به حرف «K» که اول اسم خودش است ختم شود. اتفاقاً نام میانی او «Tont» یک نام سنتی تایلندی است که به زادگاه مادرش مرتبط است. با این حال، خیلی زود نام مستعار یکی از رفیقان پدرش را برگزید.

رومن رینز (لیتی)
اکثر کشتی‌گیران القاب مختلف را به کار می‌گیرند. اما رومن رینز نمی‌توانست با نام واقعی‌اش تا به اینجا برسد، نامی که کمترین تهدیدی به نظر نمی‌رسد. «لیتی جوزف آنوای» واقعا در کشتی به جایی نمی‌رسید، حتی اگر این نام خانوادگی مترادف با کشتی کج باشد.

پله (ادسون)
«ادسون آرانتس دو ناسیمنتو» بهترین فوتبالیستی است که تاکنون در این کره خاکی فوتبال بازی کرده است. اما همه او را به عنوان پله می‌شناسند، لقبی که به خاطر بیله، دروازه‌بان واسکو داگاما، در کودکی به او داده شده بود. اگرچه لقبش می‌توانست دیکو باشد، همانطور که خانواده‌اش او را صدا می‌کردند. جالب اینجاست که برنده سه دوره جام جهانی در کتابش بیان می‌کند که نمی‌داند نامش به چه معنی‌ست.

بوبا واتسون (گری)
گری لستر واتسون دو عنوان مستر به نام خود دارد. در مورد او چیزی نشنیده‌اید؟ خوب اگر او را با نام انتخابی‌اش، بوبا صدا کنید، می‌شناسیدش. این نام مستعار در واقع توسط پدرش گذاشته شد، که معتقد بود شباهت زیادی به ستاره سابق NFL بوبا اسمیت دارد. اسمیت خودش کمی چاق و دو متری بود.

کاکا (ریکاردو)
یکی از پرافتخارترین بازیکنان برزیل، کاکا، سن‌سیرو و برنابئو را با بازی درخشانش روشن کرد. کاکا که به نام «ریکاردو ایزکسون دوس سانتوس لیته» متولد شد، حتی به این نام‌ها هم نزدیک نیست، و نامش به پرتغالی هم معنایی ندارد. این نام به سادگی توسط برنده سابق توپ طلا پذیرفته شد زیرا برادر کوچک‌ترش نمی‌توانست نام ریکاردو را به خوبی بیان کند و او را کاکا صدا می‌کرد.

تیتو اورتیز (جیکوب)
این ستاره مکزیکی که قهرمان سبک وزن UFC بود، لقب «پسر بد هانتینگتون بیچ» را داشت. پدرش هم از یک سالگی او را تیتو صدا می‌کرد. اما روی شناسنامه تالار مشاهیر UFC، جیکوب کریستوفر اورتیز نوشته شده است. تغییر نام او هیچ آسیبی به تیتو وارد نکرد، زیرا او برندی به ارزش 20 میلیون پوند ساخت.

استف کوری (واردل)
یکی از ستاره های NBA، پادشاه سه امتیازی گلدن استیت واریرز از نام میانی خود در زمین استفاده می‌کند. با این حال، او استفن را به استف کوتاه کرده است. اما نام تولد او به طور کامل واردل استفان کوری بود. استف فاش کرد کسانی که او را از نزدیک می‌شناسند و اعضای خانواده‌اش او را واردل صدا می‌کنند. اما انتظار نداشته باشید که آن نام را بپذیرد.