تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۵
وجود اسناد فوق سری در خانه ترامپ تایید شد
پُلیس فِدِرال آمریکا (اف بی آی) صبح امروز (شنبه) در گزارشی اعلام کرد، ۱۴ جعبه از ۱۵ جعبه کشف شده از املاک «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در فلوریدا، حاوی اسناد طبقه‌بندی شده و  بسیاری از آن‌ها کاملا محرمانه بود.
تائید اف بی آی از کشف اسناد فوق محرمانه در ویلای ترامپ

در اطلاعیه ۳۲ صفحه‌ای که به بهانه محافظت از شهود و مقامات مجری قانون و "یکپارچگی تحقیقات در حال انجام" به شدت جرح و تعدیل شده است، جزئیات بیشتری از مخفی سازی سوابق دولتی، مدت‌ها پس از پایان دوره مسئولیت ترامپ، در املاک مارالاگو فاش شده است.

این سند روشن می‌کند که چگونه نگهداری سوابق دولتی فوق سری، باوجود ماه‌ها درخواست مقامات آمریکایی، ترامپ را در خطر قانونی جدیدی قرار داده است؛ درست زمانی که او زمینه را برای نامزدی احتمالی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ فراهم می‌کند.

اف‌بی‌آی در این سند تاکید کرده است: «دولت در حال انجام دادن تحقیقات جنایی در مورد حذف و ذخیره‌سازی نامناسب اطلاعات طبقه‌بندی شده در فضا‌های غیرمجاز، و همچنین پنهان‌سازی یا حذف غیرقانونی سوابق دولتی توسط ترامپ است».

اسنادی که قبلاً علنی شده بود نشان می‌دهد که مأموران فدرال آمریکا در حال بررسی نقض احتمالی چندین قانون فدرال، از جمله قانونی هستند که بر جمع‌آوری، انتقال یا از دست دادن اطلاعات دفاعی تحت قانون جاسوسی حاکم است. سایر قوانین مربوط به پنهان کردن، چندپاره کردن یا حذف سوابق و تخریب، تغییر یا جعل سوابق در تحقیقات فدرال است.

ترامپ مدت‌هاست که باوجود شواهد اصرار دارد به طور کامل با مقامات دولتی همکاری کرده است. او با مطرح کردن این تحقیقات به عنوان اقدامی با انگیزه سیاسی با هدف آسیب رساندن به دورنمای انتخاب مجدد او، سعی در جلب حمایت جمهوری خواهان دارد.

وی این سخنان را روز جمعه در شبکه اجتماعی خود تکرار کرد و گفت که او و نمایندگانش رابطه کاری نزدیکی با اف‌بی‌آی داشته و «اطلاعات زیادی به آن‌ها داده‌اند». صداوسیما