تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۱
اتاق بازرگانی بغداد خواهان تحریم کالاهای ترکیه شد


 
 


اتاق بازرگانی بغداد خواهان تحریم کالاهای ترکیه شد.

به دنبال حمله هوایی نیروهای ترکیه در چهارشنبه هفته گذشته به یک منطقه گردشگری در دهوک اقلیم کوردستان، اتاق بازرگانی بغداد خواهان تحریم کالاهای ترکیه‌ای شد.

به گزارش هاژه ، فراس الحمدانی، رئیس اتاق بازرگانی بغداد در گفتگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) اعلام کرد که این اتاق از بخش خصوصی عراق می‌خواهد همکاری خود با تمامی شرکت‌های ترکیه‌ای را متوقف کند.

الحمدانی تاکید کرد که علیرغم روابط راهبردی میان شرکت‌های عراقی و ترکیه‌ای، این تحریم‌ها باید اعمال شوند تا «پیام شدیداللحن» ملت عراق به ترکیه منتقل شود.

الحمدانی اظهار کرد: حجم مبادلات تجاری سالانه عراق و ترکیه ۲۰ میلیارد دلار است و تحریم کالاهای ترکیه ضربه جدی را به اقتصاد ترکیه وارد کرده و پیام روشنی درباره توانمندی‌های عراق در برابر حملات مکرر و نقض حاکمیت ارضی عراق دارد.

به دنبال حمله توپخانه‌ای نیروهای ترکیه به اقلیم کوردستان در چهارشنبه گذشته، 9 شهروند کشته شدند. مقامات اقلیم می‌گویند در این حمله 23 گردشگر نیز زخمی شده‌اند. به گفته مشیر محمد، شهردار زاخو، حداقل چهار موشک به منطقه گردشگری «برخ» اصابت کرده است. وزیر بهداشت اقلیم می‌گوید کودکان هم در میان قربانیان این حمله هستند، از جمله کودکی یک ساله، و همه قربانیان نیز قبل از رسیدن به بیمارستان جان باختند.

این حمله با واکنش تند نخست وزیر عراق و همچنین واکنش مقامات اقلیم همراه شد. در همین حال صدها تن از شهروندان عراقی در اعتراض به حملات ترکیه به خاک این کشور در مقابل سفارت ترکیه در بغداد تظاهرات کردند و پرچم این کشور را آتش زدند.