تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۱۲
آمادگی مهاباد برای پذیرایی از مهمانان تابستانی

بە گزارش پایگاه خبری هاژە، روز یکشنبه ۱۲ تیرماە، ستاد هماهنگی خدمات سفر تابستان ۱۴۰۱ با حضور اعضا و به ریاست معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار ویژه شهرستان مهاباد تشکیل جلسه داد.

ناصر صدفی، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و  صنایع دستی مهاباد به ارائه گزارش از عملکرد ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان مهاباد در نوروز سال جاری اظهار کرد: اقدامات لازم در راستای آمادەسازی، زیباسازی و تنظیف مناظر، مبلمان شهری، اماکن تاریخی و گردشگری با همکاری سایر ارگان‌های عضو ستاد خدمات سفر در تعطیلات نوروز انجام شده است.

وی افزود: با توجه بە شروع سفرهای تابستانه و همچنین وجود تعطیلات آخر هفتەای در تقویم سال ١٤٠١، اهمیت ارائه خدمات متنوع و جامع به مسافران بیش‌ازپیش نمایان می‌شود که در همین راستا، اقدامات نظارتی و انجام گشت‌های مشترک از مراکز رفاهی، خدماتی، اقامتی و بهداشتی تشدید خواهد شد.  

بهاالدین حسینی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد به افزایش شهرهای دارای وضعیت زرد کرونایی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: استقرار اکیپ‌های واکسیناسیون کرونا در ورودی‌های شهر در دستور کار قرار خواهد گرفت، همچنین با توجه بە شیوع بیماری وبا در استان‌های همجوار نظارت مستقیم بر واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی استمرار خواهد داشت و متخلفین به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

فاروق سخنور، رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: دو مکان گردشگری غار سهولان و تالاب کانی‌ برازان در سە ماهه ابتدایی سال جاری با استقبال گسترده مسافران و گردشگران مواجه بودند، به طوریکه در این بازە زمانی ٦٨ هزار و ٨٥٥ نفر از غار آبی _تاریخی سهولان و ٨ هزار و ٥٢٠ نفر نیز از سایت پرندەنگری تالاب بین‌المللی کانی‌ برازان بازدید بعمل آوردەاند.

سیامند جوانبخت، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد در مورد برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی گفت: در تابستان پیش رو پایگاه خبری هاژه جشنواره ملی داستانک کوردی را برگزار و همچنین برنامەهای دیگری از جمله اختتامیه جشنواره منطقەای داستان‌نویسی و جشنواره فولکلور کوردی با همکاری سمن‌ها در برنامە کاری قرار دارند.

خشایار صنعتی، معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه خواستار تشدید نظارت‌ها و انجام پیگیری‌های لازم توسط ارگان‌های عضو ستاد خدمات سفر مهاباد شد و گفت: همانگی بین بخشی ادارات، شهرداری‌ها نهادهای انتظامی و همچنین ارتباط تنگاتنگ با سمن‌های شهرستان جهت نظارت و ارتقای سطح خدمات مختلف گردشگری یک ضرورت است که برای تحقق آن نیازمند عزمی همه جانبه هستیم.

به گزارش هاژه، شهرستان مهاباد دارای ۵ هتل، ۴ مهمانپذیر، ۴ اقامتگاه بوم‌گردی و یک‌هتل‌آپارتمان است که ظرفیت پذیریش 568 مسافر را در یک روز دارد.