تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۲
کلنگ‌زنی طرح مقابله با سیلاب در موکریان مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، طرح مقابله با سیلاب در منطقه موکریان مهاباد با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان کلنگ زنی شد.

آبانماه سال گذشته بارش یکباره باران در موکریان مهاباد تبدیل به سیلاب شد که در چند ساعت به بیش از 100 منزل مسکونی خسارت وارد کرد و 15 خودروی یک پارکینگ در همین منطقه در زیر گل و لای تا 2 هفته مدفون شدند.

چند هفته بعد از حادثه مطالعات طرح مقابله با سیلاب در این منطقه توسط شهرداری کلید خورد و صبح امروز در مراسمی با حضور مسوولان شهرستان این پروژه کلنگ زنی شد.

خالد خضری رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در این مراسم اظهار کرد: طبق تفاهم نامه بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و شهرداری مطالعات طرح آبخیزداری در راستای کنترل سیلاب و جلوگیری از ورود آب به محدوده شهری انجام و امروز وارد مرحله عملیاتی شد.

وی افزود: این طرح شامل سیل بند سازه‌های گابیونی است که برای احداث آن 1 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

خضری با بیان مهلت مقرر اتمام این طرح ۲ ماه پیش بینی شده است، اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده قبل از شروع بارش های فصلی عملیات احداث این طرح آبخیزداری تکمیل شده و از تکرار حوادث ناشی از سیل در این منطقه جلوگیری خواهد شد.

به گزارش هاژه، بر اساس این طرح، بخش هدایت آب‌های روان در محدوده شهر هم توسط شهرداری با احداث کانال کنترل آب روان در مواقع بارندگی انجام می‌شود.