تاریخ: ۱۴۰۱/۱/۲۰
شهردار مهاباد را به خیابان ملای جزیری کشاند

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، بدنبال درخواست چند باره ساکنین خیابان ملای جزیری در مهاباد، شهردار مهاباد از محل بازدید کرد تا در جریان مطالبات شهروندان قرار گیرد.

چند سالی‌ست که ساکنین قسمت انتهایی خیابان ملای جزیری برای عبور از رودخانهه از تایرهای جایگذاری شده برای دسترسی به خیابان اصلی(بلوار خلفای راشدین و فلکه کتاب) استفاده می‌کنند و در صورت بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه، به ناچار باید از پل شه‌وره‌نگ یا خیابان فجر استفاده کنند که فاصله زیادی با این محدوده دارد.

آنها در طول این مدت در طریق هاژه، بارها احداث یک پل دسترسی را برای این محدوده به عنوان یک مطالبه اعلام کرده‌اند.

ایوب تالانه، یکی از ساکنین خیابان ملای‌جزیری در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: رفت آمد ساکنین این محدوده به طرف خیابان خلفای راشیدن یا فلکه کتاب از روی تایر‌هایی که اهالی خودشان جای‌گذاری کرده‌اند امکان پذیر است که آنهم خطر سقوط افراد، بخصوص کودکان را درپی دارد.

وی افزود: هنگام بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه، رفت و آمد حتی از روی تایر‌ها هم غیر ممکن خواهد بود و اهالی برای رسیدن به خیابان اصلی،  باید مسیر۲۰ دقیقه‌ای طی کنند.

یکی دیگر از ساکنین خیابان ملای‌جزیری نیز به خبرنگار هاژه گفت: از سال گذشته که در اثر جریان تند آب، پل آهنی که موقتاً برای این قسمت از خیابان نصب کرده‌ بودند از جا کنده شد و از آن موقع ساکنین با مشکلات رفت و آمد بروبرو هستند.

وی افزود: رفت و آمد بر روی تایر‌هایی که داخل آب هستند بسیار خطرناک است و اهلی این محدوده به ناچار باید مسافتی را طی کنند تا بتوانند از مسیرهای دیگری به خیابان اصلی برسند.

خبرنگار هاژه برای پیگیری موضوع، احداث پل را در این محدوده با شهردار مهاباد مطرح کرد و بابک رستم‌پور نیز از آن بازدید کرد.

رستم‌پور در این بازدید ضمن دیدار با ساکنین، اظهار کرد: باتوجه به اینکه احداث هر سازه‌ای در مسیر رودخانه نیازمند کسب مجوز از امور آب می‌باشد، شهرداری پیگیر کسب مجوز از امور آب برای احداث پل خواهد شد.

وی افزود: در صورت کسب مجوز، جهت تسهیل عبور و مرور ساکنین این محدوده، نسبت به نصب دوباره پل و یا احداث پل جدید اقدام خواهد کرد.