تاریخ: ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
احضار نمایندگان فروشگاههای زنجیره‌ای در دستور کار قرار گرفت
نشست ستاد تنظیم بازار امروز سەشنبە، ١٧ اسفند در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.
 
 
امیر قادری، فرماندار مهاباد در این جلسه گفت:نوسانات و دوگانگی در قیمت کالاها در سطح شهرستان دیدە می‌شود کە غیر قابل قبول است، لازم است دستگاەها با نظارت و رصد بازار بە این مسئلە ورود کنند.
وی افزود: نرخ اجناس و کالا در واحدهای صنفی متفاوت بودە و همشهریان را دچار سردرگمی کردە است. بایستی قیمت کالاها در واحدهای مختلف برابر باشد.
قادری اظهار داشت: در آستانه سال جدید برخی به دنبال سواستفاده از آشفتگی بازار برای منفعت شخصی هستند که انتظار داریم با نظارت بیشتر نهادهای زیر ربط آن را کنترل کنیم.
قادری با اشاره کمبود فضا و افزایش اجاره‌بها سالن های ورزشی گفت: ساماندهی اماکن ورزشی دولتی و در اختیار قرار دادن به مردم آنها به صورت رایگان در دستور کار قرار دارد و اجاره دادن به بخش خصوصی برای درآمد زایی جز خط قرمزهای ما خواهد بود.
نوید ضیایی، نمایندە ادارە تعزیرات حکومتی اظهار داشت: از ابتدا امسال ١۶٩٧ فقرە پروندە در سیسم ادارە تعزیرات بە ثبت رسیدە کە ١۴٢٨ مورد از آن مربوط به اصناف، ٢۴۶مورد مربوط بە کالا قاچاق و ٢٣ مورد مربوط بە بخش درمان بودە است.
ضیایی افزود: فروشگاەهای زنجیرەای بلااستثنا تخلف دارند و چون این فروشگاه‌ها بە صورت استانی و بعضا سراسری ادارە می‌شود، افراد شاغل در این فروشگاەها سلب مسئولیت می‌کنند. ادارە تعزیرات حکومتی در تلاش است با احضار نمایندگان حقوقی فروشگاەهای زنجیرەای بە تخلف آنان رسیدگی کند.
نمایندە با اشارە بە مشکلات خرید و فروش آرد یارانەای عنوان داشت: بهرەبرادری از نانوایی‌های جدید بیشتر پوششی شدە برای خرید و فروش غیرقانونی آرد یارانەای کە لازم است دستگاەهای متولی بە این موضوع اشارە داشتە باشند.
جعفر ایمانیان، مدیر جهاد کشاورزی مهاباد در  جلسه ستاد تنظیم بازار مهاباد از توزیع ۲۴۱ تن برنج در سطح شهرستان خبر داد و افزود: ۱۷۵ تن برنج دیگر نیز برای چند روز آینده و در آستانه عید نوروز توسط مباشر توزیع خواهد شد.
وی اظهار داشت: حدود ۶ تن روغن اصناف نیز با قیمت مصوب توزیع شده و هفت تن  دیگر هم برای تحویل به بازاریان در نظر گرفته شده است.
ایمانیان همچنین از توزیع ۳۶ تن مرغ منجمد در سطح روستاهای تابعه خبر داد و گفت: از این مقدار ۱۱ تن توزیع شده و مابقی هم طی روزهای آینده با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.