تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
مسابقه نقاشی، داستان نویسی و کاردستی‌های بازیافتی در مهاباد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت روز هوای پاک، مسابقه نقاشی، داستان نویسی و کاردستی های بازیافتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره 2 این شهرستان برگزار شد.

فاروق سخنور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت روز ملی هوای پاک، با شعار"هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی" کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان و شورای اسلامی، مسابقه نقاشی، داستان نویسی و کاردستی های بازیافتی در سالن اجتماعات این مرکز برگزارشد.

وی افزود: در این مراسم 12 اثر نقاشی، 8 اثر داستان کوتاه، 15 کاردستی با وسایل بازیافتی و 1 اجرای نمایش 4 نفره توسط اعضای این کانون به نمایش درآمد.

سخنور تصریح کرد: در این برنامه علاوه بر معرفی آثار و خواندن داستان های کوتاه و اجرای نمایش با موضوع هوای پاک توسط دانش آموزان به تمامی شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: توسعه فرهنگ زیست محیطی از طریق تقویت و گسترش فعالیت های آموزشی در مدارس و کانون ها تاثیر بسزایی در پذیرش حس مسئولیت پذیری دانش آموزان در قبال حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی خواهد داشت.

سخنور در پایان افزود: برنامه های روز هوای پاک در مهاباد با هدف فرهنگسازی عمومی و افزایش آگاهی افراد جامعه در روزهای آتی نیز اجرا خواهد شد.