تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
آخرین وضعیت جاده‌های مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی شهرستان مهاباد را تشریح کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بارش شدید برف و کولاک در تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد که از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده همچنان ادامه دارد و تمامی مسیرهای شهرستان لغزنده و تردد به سختی امکان‌پذیر است.

وی افزود: در محور مهاباد - بوکان به علت بارش برف و کولاک شید و برودت هوا، دید افقی وجود ندارد و جاده بسیار لغزنده است، لذا شهروندان از تردد در این مسیر جدا خودداری نمایند و از مسیر جایگزین مهاباد-میاندوآب- بوکان استفاده نمایند.

خادمی تصریح کرد: محور مهاباد – پیرانشهر از جاده فرعی پسوه نیز بدلیل بارش برف و کولاک شدید بسیار لغزنده، دید افقی به چند متر کاهش یافته و مسدود است، لذا رانندگان حتما باید از مسیر جایگزین مهاباد – نقده استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: محور مهاباد – میاندوآب و مهاباد- ارومیه نیز بسیار لغزنده است و دید افقی به علت بارش شدید برف به کمتر از 50 متر کاهش یافته است، اما راهداران در حال نمک‌پاشی و برفروبی در این مسیرها هستند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در ادامه از رهاسازی 50 خودروی گرفتار در برف در محورهای این شهرستان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 24 خودرو در محور سردشت، 18 خودرو در محور برهان و 8 خودرو نیز در محور پسوه توسط نیروهای راهداری رهاسازی شده‌اند.

*15 روستای مهاباد همچنان در محاصره برف*

محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه اظهار کرد: بدنبال بارش‌های چند روز گذشته راه ارتباطی 25 روستای شهرستان مسدود شده بود که از این تعداد راه ارتباطی 10 روستا بازگشایی شده ولی راه 15 روستای محصور در برف علی‌رغم تلاش‌ها همچنان مسدود است.

وی افزود: کولاک شدید و بارش برف در سطح کل حوزه‌های شهرستان درجریان است و احتمال دارد علاوه بر انسداد راه‌های بازگشایی شده، تعداد روستاهای محصور در برف نیز افزایش یابد.

خادمی در پایان با بیان اینکه بارش شدید برف در تمامی محورهای مواصلاتی در جریان است، شهروندان از سفرهای غیر ضروری به تمامی شهرها جدا خودداری نمایند و رانندگان در صورت ضرورت ضمن اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی ، برف پاک کن خودرو سوخت کافی، زنجیر چرخ، لباس گرم و جیره خشک بهمراه داشته باشند.