تاریخ: ۱۴۰۰/۹/۲۶
پروازهای امروز فرودگاه ارومیه لغو شد
به گزارش هازه به نقل از شورای اطلاع رسانی استان، مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان غربی گفت: بارش برف و کاهش شدید دید افقی در فرودگاه ارومیه دو پرواز تهران به ارومیه را لغو کرد.
محمدعلی نائل قراملکی در این زمینه افزود: کاهش دید افقی به ۲۰۰ متر موجب اخلال در انجام پروازهای صبح امروز فرودگاه ارومیه شده و تمام پروازهای امروز این فرودگاه لغو شد.
وی ادامه داد: کارکنان اداره آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در فرودگاه‌های استان تمام تلاش خود را برای باز نگه داشتن و انجام پروازها در این فرودگاه را به کار گرفته‌اند، اما کاهش دید به ۲۰۰ متر در فرودگاه ارومیه موجب اخلال در انجام پروازهای صبح در فرودگاه ارومیه شد و سبب شد تا دو پرواز تهران به ارومیه لغو شود.
قراملکی با بیان اینکه این پروازها به تعداد ۲ پرواز و به مقصد تهران بودند، افزود: شماره تماس‌های ۱۹۹ یا تلفن مستقیم ۳۲۷۷۷۷۶۶ - ۰۴۴ پاسخگوی مسافران است و آنها می‌توانند از این طریق از وضعیت پروازهای این فرودگاه و یا تأخیرهای احتمالی اطلاع یابند.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی تاکید کرد: از زمان اعلام پیش‌بینی بارش برف تمام تدابیر لازم اندیشیده شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، با شروع بارش برف از صبح امروز تیم‌های عملیات زمیتانی در حال برف روبی هستند.