تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۲۹
سالن تکثیر گل‌های کمیاب در مهاباد بازگشایی شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عصر روز گذشته سالن تکثیر کاکتوس و گیاهان خاص (نیکا) بعد از ۴ سال بازگشایی شد.

مازیار یوسفی مدیر این سالن تکثیر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سالن تکثیر نیکا از سال 1396 با هدف تکثیر کاکتوس و گل‌های کمیاب در این شهرستان آغاز بکار کرده ولی بازه زمانی برای به ثمر رسیدن تکثیر و شیوع ویروس کرونا موجب شد تا این سالن بصورت دائمی دایر نباشد.

وی افزود: با هدف آموزش و آشنایی برخی شهروندان علاقمند به تکثیر برخی گونه‌های کمیاب کاکتوس و گل، این سالن به مدت 7 روز بازگشایی می‌شود و بعد از آن نیز شهروندان می‌توانند با هماهنگی لازم با مدیریت ، ضمن حضور در سالن نیکا، دانش خود را در این زمینه ارتقا دهند.

یوسفی با بیان اینکه هدف اصلی بازگشایی این سالن، آموزش، آشنایی و مشاوره برای کارآفرینی در زمینه تولید گونه‌های کمیاب گل است، تصریح کرد: حدود 200 گونه گل و کاکتوس که بخش عمده آن جزو گونه‌های خاص و کمیاب است در معرض نمایش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: برخی از گونه‌های این سالن که درحال تکثیر هستند، از کشورهای آمریکای جنوبی، ژاپن و سایر کشورها وارد شده‌اند.

مدیر سالن تکثیر نیکا در ادامه اظهار کرد: برای ایجاد تنوع، برخی گونه‌های گل آپارتمانی نیز در این سالن تکثیر یافته‌ و بفروش می‌رسند.

مازیار یوسفی افزود: در این نمایشگاه انواع  کاکتوس، گیاهان خاص، کمیاب، گیاهان رنگی و پیوندی از انواع خانواده‌های(سرئوس‌ها، ژمینوها، استریاس‌ها، افوربیاها، کاکتوسها، هاورتیاها، آلویه ها، آگاوها و ......) و واریته‌هایی از کشورهای مختلف ارائه می‌شود.

به گزارش هاژه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از فردا چهارشنبه مورخه ۲۸ مهرماه سالن نیکا به مدت ۷ روز در شیفت بعد از ظهر از ساعت ۱۵ الی ۱۹ آماده بازدید علاقمندان می‌باشد.