تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۱۵
دستور توقف قلع وقمع زمین شهرداری مهاباد صادر شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، پس از کش و قوس فراوان قوه قضائیه با صدور حکمی ویژه،توقف اجرای حکم اولین زمین ورزشی شهرداری مهاباد را صادر کرد.

ششم شهریورماه سال‌جاری اولین زمین ورزشی شهرداری مهاباد درحالی قلع و ‌قمع شد که اعضای جدید شورای شهر مهاباد خواستار به تعویق افتادن اجرای حکم به منظور جلوگیری از خسارات بودند.

در نهایت حکم قلع و قمع اجرا و تمامی عرصه و اعیان و تجهیزات این زمین نابود شد.


 

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی طی دیدار با حجت السلام و مسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای دستور ویژه‌ای مبنی بر بررسی مجدد پرونده این زمین را اخذ کرد و در نهایت دستور ویژه توقف اجرای حکم و بررسی مجدد پرونده صادر شد.

چیا آذربار سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد در این رابطه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آنچه در خصوص این زمین روی داد سوءاستفاده از وضعیت آشفته شهرداری و عدم دفاع از بیت المال بود، لذا دستور ویژه قوه قضائیه این فرصت را ایجاد کرده تا شهرداری به حق قانونی خود برسد.

وی افزود: تلاش زیادی صورت گرفت تا اجرای حکم با تأخیر صورت بگیرد، تا هم نظر ریاست قوه قضایه در این خصوص اعمال شود، و هم به زمین ورزشی خسارتی وارد نگردد.

آذربار با بیان اینکه اولین اقدام شورای شهر مهاباد مطالبه خسارات خواهد بود، تصریح کرد: تمامی هزینه‌ها تأمین دلیل شده و با ارائه مدارک و سند معتبر در دادگاه، بازگرداندن این زمین ورزشی به وضعیت قبلی، اولین مطالبه شهرداری خواهد بود.

سخنگوی شورای شهر مهاباد با اشاره به جزئیات جدیدی از این پرونده اظهار کرد: تمامی اسناد از سال 1368 گواه این است که زمین مذکور سهم تفکیکی شهرداری از مالکان بوده، اما شرایط نابسامان شهرداری باعث شد تا این پرونده در برهه حساسی دوباره گشوده شود و بطور برق آسایی احکام بدون دفاعیه از سوی شهرداری صادر شد.

چیا آذربار افزود: نمی‌خواهیم کسی را متهم کنیم ولی بصورت جدی از حقوق شهرداری با اسناد و ادله قوی دفاع خواهیم کرد.

وی در پایان با بیان اینکه صدور حکم ویژه قوه قضایه نتیجه تلاش همه جانبه تمامی مسوولان شهرستان بود، ابراز امیدواری کرد: در آینده‌ای نزدیک پرونده اولین زمین شهرداری مهاباد مجددا بررسی خواهد شد و تمامی اسناد این زمین توسط شهرداری در دادگاه ارائه می‌شود.