تاریخ: ۱۴۰۰/۲/۱۶
ترامپ شبکه اجتماعی خودش را راه‌اندازی کرد
Donald Trump's Social Media Platform Now Live: What You Need To Know
 
 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده وبلاگ جدیدی راه‌اندازی کرده تا پیام‌های خود را به مخاطبانش برساند، امری که پیش‌تر با ممنوعیت فعالیت او در شبکه‌های اجتماعی پیچیده شده بود.

پس از حمله به کنگره آمریکا توسط شورشیان هوادار دونالد ترامپ شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و اسنپ‌چت تصمیم گرفتند تمامی صفحات رئیس جمهور سابق آمریکا در این شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنند.

این شبکه‌های اجتماعی گفتند که رئیس‌جمهور وقت آمریکا با اصرار به تقلب در انتخابات از طریق رسانه‌های اجتماعی که در اختیار دارد، موجب تحریک هوادارانش و بی‌ثباتی و ناامنی می‌شود.

توییتر که آقای ترامپ در آن ۸۸ میلیون دنبال کننده داشت او را برای همیشه از این شبکه منع کرده است.

ترامپ هیچگاه این اتهام را نپذیرفت و این اقدام شبکه‌های اجتماعی به حذف او را نقض آزادی بیان و ساکت کردن صدای مخالفان توصیف کرد. او در همان زمان وعده داد که پلتفرم ارتباطی خودش را راه‌اندازی خواهد کرد.

حال ترامپ به وعده‌ی خود عمل کرد و شبکه‌اش را ساخته است. این پلتفرم جدید طراحی شبیه به توییتر دارد، با این حال یک وبلاگ میزبان نظرات رئیس جمهور سابق آمریکا محسوب می‌شود. کاربران می‌توانند در این پلتفرم عضو شوند و از طریق ایمیل و شماره موبایل خود، از ارسال پست‌های جدید مطلع شوند. علاوه بر این، امکان لایک کردن پست‌ها هم برای آن‌ها وجود دارد، البته ظاهرا هنوز چنین قابلیتی اجرایی نشده است.

کاربران می‌توانند پست‌های دونالد ترامپ را در فیسبوک و توییتر به اشتراک بگذارند، البته قابلیت اشتراک‌گذاری توییتر به خوبی کار نمی‌کند. با این وجود، فیسبوک چنین امکانی را برای کاربران فراهم کرده است.

این خبر درحالی اعلام می شود که هیات نظارت فیسبوک قرار است به زودی نظر خود را درباره دایمی شدن یا رفع تعلیق حساب آقای ترامپ اعلام کند.

توییتر گفته اشتراک‌گذاری مطالب از سایت‌های دیگر تا زمانی که خلاف قوانین نباشد، مجاز است.

این وب‌سایت با شعار SAVE AMERICA  راه‌اندازی شده است. در ویدئوی معرفی آن آمده در زمانی که شبکه‌های اجتماعی دسترسی دونالد ترامپ را مسدود کردند، او از میز کار خود به طور مستقیم با مردم در ارتباط خواهد بود.

دونالد ترامپ اخیرا خبر داده که به زودی گردهمایی‌های ماگا را از سرمی‌گیرد و تصمیم قطعی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را در سال آینده اعلام خواهد کرد.