تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بستری‌های کرونایی در مهاباد به کمترین میزان خود در 3 ماه گذشته رسید

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مهاباد با پشت سر گذاشتن 3 پیک مرگبار کرونا، شمار بستری‌های ناشی از این ویروس در مهاباد به کمترین میزان خود در چند ماه گذشته رسید، با این حال رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نسبت به شروع پیک چهارم ابراز نگرانی کرد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تا این لحظه به 6 هزار و 370 نفر رسیده است که بخش عمده مبتلایان به کووید 19 در مراکز غربالگری 16 ساعته این شهرستان شناسایی شده‌اند.

وی افزود: تعداد فوتی‌های این شهرستان نیز به 307 نفر رسیده که از این تعداد 297 نفر شهروند مهاباد و 10 نفر نیز شهروند سایر شهرهای کشور هستند اما محل تولد آنها مهاباد بوده و در آمار کلی شهرستان قید شده است.

بهزاد با بیان اینکه شمار افراد بستری در بیمارستان مهاباد به کمترین میزان خود در چندماه گذشته رسیده، تصریح کرد: درحال حاضر 15 نفر در بخش کرونای بیمارستان بستری هستند که از این تعداد 12 نفر مبتلای مثبت قطعی و 3 نفر نیز مشکوک به ابتلا هستند.

وی اضافه کرد: از تعداد 15 نفر بستری شده در بیمارستان مهاباد 7 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU تحت درمان هستند و 1 نفر نیز به دستگاه وینتیلاتور وصل می‌باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه ضمن تقدیر از همراهی شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به شروع پیک چهارم کرونا بدلیل عادی انگاری این ویروس کشنده ابراز نگرانی کرد و گفت: تلاش شهروندان و کادر درمانی شهرستان در کنترل شیوع این ویروس جای تقدیر است اما شکننده بودن وضعیت و کاهش رعایت دستورالعمل‌ها از سوی شهروندان می‌تواند منجر به شیوع پیک چهارم این ویروس در مهاباد شود.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت شهرستان مهاباد زرد می‌باشد و برای تبدیل وضعیت به آبی باید کمتر از 5 مبتلا در روز ثبت شود.

بهزاد تصریح کرد: پیک چهارم به مراتب مهلک‌تر از پیک‌های قبلی خواهد بود اما با استفاده مداوم از ماسک و عدم برگزای مراسمات عروسی و عزا و دورهمی نه تها پیک چهارم نیز کنترل می‌گردد، بلکه وضعیت شهرستان نیز به آبی تبدیل خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد: بیشترین میزان شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد در بین رده سنی زیر 50 سال است، با این‌حال بیشترین فوتی‌ها مربوط به رده سنی بالای 60 سال است که در میان آنها افراد دارای بیماری زمینه‌ای قربانی اصلی این ویروس هستند.