تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۱
بحران پارکینگ در تاناکورای خرده مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بحران پارکینگ در تاناکورای خرده مهاباد صدای انتقاد بسیاری از بازاریان و اعضای هیات امنای مجتمع تجاری ساحل را درآورده است.

علی زرد عضو هیات امنای تاناکورای خرده مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: پارکینگ شهرداری مهاباد بدلیل اتمام قرارداد تعطیل است و از طرفی زمین‌های خالی روبروی تاناکورا نیز که خودروهای مسافرین و شهروندان در آن پارک می‌شد توسط مالک فنس کشی شده و امکان پارک خودرو در آن وجود ندارد.

وی افزود: پارکینگ طبقاتی مجتمع تجاری سورچی نیز که قرار بود ارائه خدمات دهد تاکنون به بهره‌برداری نرسیده و تنها پارکینگ این مجتمع نیز بدلیل ساخت و ساز جدید تخریب شده است.

زرد با اشاره به احتمال افزایش سرقت‌ها بدلیل بحران پارکینگ از مسوولان خواست تا در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف پارکینگ شهرداری و بهره‌برداری از پارکینگ طبقاتی مجتمع سورچی اقدام نمایند.

عضو هیات امنای مجتمع تجاری ساحل در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیکی سیستم اطفای حریق این مجتمع اظهار کرد: بخش عمده لوله گذاری  سیستم اطفای حریق تکمیل شده و مخزن آن نیز در آینده نزدیک به اتمام خواهد رسید.

 

وی افزود: گازرسانی به این مجتمع منوط به پایان و تکمیل سیستم اطفای حریق است و بدلیل کمبود کپسول و گاز مایع در سطح شهرستان و منطقه شاهد بروز مشکلات عدیده‌ای خواهیم بود، لذا می طلبد که قبل از آغاز فصل سرما، گازرسانی به این مجتمع آغاز گردد.

 

هیوا کریمی عضو دیگر هیات امنای تاناکورای خرده مهاباد نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: پیمانکار سیستم اطفای حریق مصمم است تا در مهرماه  سیستم اطفای حریق مجتمع تکمیل گردد.

وی افزود: شایعاتی مبنی بر تکمیل واحدهای تجاری قبل از تحویل پارکینگ توسط پیمانکار فاز جدید مجتمع ساحل پخش شده بود که توسط سرمایه‌گذار تکذیب شده و در نشستی که روز گذشته با وی برگزار گردید، اعلام شد که سرمایه‌گذار طبق قرارداد فی‌مابین ایجاد پارکینگ را در اولویت قرار دهد.

کریمی تصریح کرد: قرارداد اجاره پارکینگ شهرداری به اتمام رسیده و مسوولان شهرداری گفته‌اند تا زمان برگزاری مزایده و عقد قرارداد جدید، پارکینگ تعطیل خواهد بود و این امر مشکلات زیادی را برای مسافرین و شهروندان ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: مجتمع تجاری ساحل به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری و تجاری شهر در روزهای پایانی آخر هفته پذیرای مسافران و گردشگرانی است که از شهرهای دیگر به این مجتمع می‌آیند و نبود پارکینگ و احتمال پارک در مکان ناامن و به تبع آن سرقت ممکن است به اعتبار این مجتمع و حتی شهر لطمه وارد کند.

هیوا کریمی در پایان خواستار بازگشایی موقتی پارکینگ شهرداری تا زمان برگزاری مزایده و عقد قرارداد جدید شدند.