تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۲۸
درخشش دانش آموزان مهابادی در مسابقات فرهنگی و هنری کشوری
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون پرورشی وتربیت بدنی  آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان آموزش و پرورش مهاباد در مسابقات فرهنگی هنری(مرحله کشوری) خوش درخشیدند.
«احمد رحمانی» با اشاره به برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان اظهار کرد: دانش آموزان مهابادی توانستند  2رتبه برتر این مسابقات در مرحله کشوری را به خود اختصاص دهند.
وی افزود: این مسابقات در مدارس باهدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و به‌ویژه تربیت هنری و زیبایی‌شناختی دانش‌آموزان است.
رحمانی تصریح کرد: ئه وین سخنور از دبیرستان نمونه دولتی زنده یاد هاشم سهیلی در رشته نقد فیلم و سروش فتحی از دبیرستان استعداد های درخشان شهید بهشتی در رشته تک نوازی دف  دو دانش آموزان برگزیده کشوری در این دوره از رقابت ها بودند. 
رحمانی ضمن تبریک این موفقیت چشمگیر ، مسابقات فرهنگی و هنری را لازمه شناخت استعداد‌ها و توانمندی‌های دانش آموزان دانست و بیان داشت: در مجموع در مرحله شهرستان 8658 نفر شرکت کننده داشتیم  که پس از داوری 172نفر منتخب شهرستان بودند که از میان آنها 86 نفر برتر به مسابقات استانی راه یافتند، در مرحله استانی نیز 13 نفر رتبه های برتر این دوره از مسابقات را از آن دانش آموزان شهرستان شد و درپایان دونفر از دانش آموزان برتر مذکور  منتخب مرحله کشوری  این دوره از مسابقات شدند. 
معاون پرورشی وتربیت بدنی  آموزش و پرورش ضمن تقدیر از همه‌ دست اندرکاران این مسابقات اظهار کرد: تلاش‌های مجموعه معاونت پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسی فرهنگی هنری  مدیریت ، داوران  همه مدیران مدارس، معاونان ومربیان  پرورشی مدارس، دانش آموزان و اولیاء شایسته تقدیر و تجلیل است.