تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۲۳
«حسرت» از کوردستان به آمریکا رفت
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فیلم کوتاه «حسرت» به نویسندگی سیروان کریمی و کارگردانی جلال ویسی از تولیدات حوزه هنری استان ‌کردستان به هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «بوفالو» آمریکا راه پیدا کرد.
هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم  بوفالو که ۲۸ آگوست تا سوم سپتامبر (هفتم تا ۱۳ شهریور) در آمریکا برگزار می‌شود به نمایش در خواهد آمد و فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای حسرت که با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، معضل طلاق و مشکلات ناشی از آن را به تصویر در آمده در این جشنواره به معرض نمایش گذاشته می‌شود.
در این فیلم که دومین حضور بین المللی خود را تجربه می‌کند سامان پاسیان به عنوان تصویر بردار، پژمان راش به عنوان صدابردار، عماد افتخاری در بخش تدوین و ارمیتا وفا دوست، سارا احمدنژاد، آرمان فیضی به عنوان بازیگر جلا ویسی را همراهی کرده‌اند.
جلال ویسی متولد ۱۳۶۴ سنندج است و تاکنون چهار فیلم کوتاه را تولید و کارگردانی کرده و جوایز بسیاری را از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است.
کسب جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره بین المللی فیلم سینما حقیقت، جایزه بهترین فیلم از جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، جایزه دوم حقوق بشر از جشنواره بین المللی جشنواره فیلم بغداد، جایزه بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم آفریقای جنوبی، جایزه بهترین فیلم از جشنواره بین المللی شاپرکهای شهر، استانبول تهران، تدریس فیلم قاشق به مدت یک سال در دانشگاههای معتبر آمریکای شمالی از جمله موفقیت‌های این کارگردان است.
 ویسی  همچنین در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی نیز حضور داشته ‌که می‌توان به حضور در backup_festival آلمان، حضور در Docademia festival آمریکاحضور در XpoNorth اسکاتلند، حضور در FreeNetWorld صربستان، حضور در Equality Festival  اوکراین، حضور در Festival Internacional de Cine con Medios Alternativos FICMA  مکزیک، حضور در Tif قبرس،  حضور در Ouarzazate مراکش اشاره کرد.
این فیلم در جشنواره های خارجی با عنوان Regret حضور پیدا کرده است.