تاریخ: ۱۳۹۹/۴/۸
کشف بیش از 7 تن آلایش مرغی غیرقابل مصرف در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف بیش از 7 تن آلایش مرغی غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: کارشناسان شبکه دامپزشکی در بازدید از یکی از مراکز عرضه عمده فرآورده‌های گوشتی مقدای 7 تن و 200 کیلوگرم آلایش مرغی غیر قابل مصرف را کشف و ضبط کردند.

وی افزود: بخشی از محموله رسیده به شهرستان مهاباد سالم ولی بخش عمده آن غیر قابل مصرف بود که در نهایت با همکاری مدیریت مرکز فروش فرآورده گوشتی کشف و ضبط گردید.

آغاز تصریح کرد: این مقدار آلایش مرغی که غیرقابل مصرف بود بصورت بهداشتی معدوم سازی شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه از پایان طرح واکسیناسیون بروسلوز بره و بزغاله در دامداریهای این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد 61 هزار و 450 رأس بره و بزغاله علیه بیماری بروسلوز بصورت رایگان واکسینه شدند.

وی افزود: بیماری بروسلوز در انسان هم به اسم تب مالت شناخته شده که یک بیماری مشترک است.

آغاز در ادامه از پایان طرح واکسیناسیون نیوکاسل طیور در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد 80 هزار قطعه طیور در این شهرستان علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شده‌اند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان‌های مبدا باشد.

وی از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

آغاز از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.