تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۲۶
فوت 15 بیمار کرونا مثبت در یک روز

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در استان آذربایجان غربی از فوت 15 بیمار کرونایی در یک روز خبر داد.

دکتر محبی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در مورخه 25 خردادماه 564 بیمار مبتلا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که از این تعداد 290 نفر تشخیص قطعی و 355 نفر تشخیص احتمالی و مشکوک به ابتلا بوده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 114 نفر در بخش‌های ICU بستری هستند که 48 نفر آنها مبتلای مثبت و 66 نفر مشکوک به ابتلا هستند،  42 نفر از مواردی که در ICU بستری هستند که با استفاده از دستگاه وینتیلاتور تنفس به آنها داده می‌شود.

محبی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته 156 مورد در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و متأسفانه 15 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند تا بدترین روز در استان آذربایجان غربی از ابتدای شیوع این ویروس تجربه شود.

وی اضافه کرد: از این تعداد 6 مورد در خوی، 4 نفر ارومیه، 4 نفر در مهاباد و 1 نفر اهل میاندوآب هستند و مجموع فوتی‌های کرونا مثبت استان آذربایجان غربی به 314 مورد رسیده است.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: مجموع فوتی‌های کرونا مثبت در استان به ترتیب شهرستان تا این لحظه شامل ارومیه 79 مورد، اشنویه 4 مورد، بوکان 29 مورد، پلدشت 1 مورد، پیرانشهر 10 مورد، تکاب 8 مورد، چالدران 2 مورد، چایپاره 3 مورد، خوی 67 مورد، سردشت 2 مورد، سلماس 16 مورد،  شاهیندژ11 مورد، شوت 1 مورد، ماکو 2 مورد، مهاباد 34 مورد، میاندوآب 32 مورد و نقده 6 مورد است.

محبی با اشاره شناسایی بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 34 بیمار کرونا مثبت در بیمارستان‌ها شناسایی شده که از این تعداد 20 نفر در ارومیه، 1 نفر در اشنویه 1 نفر در بوکان ، 11 نفر در خوی و 1 نفر در سلماس می‌باشند.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در استان آذربایجان غربی در پایان نسبت به افزایش شمار مبتلایان در استان هشدار داد و گفت: وضعیت استان قرمز استان نیازمند توجه ویژه است و در صورت تداوم این روند، وضعیت به مراتب بدتر خواهد بود.

به گزارش هاژه، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از حضور غیر ضروری در شهر بهترین راه پیشگیری از این ویروس است.