تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۲۹
امواج ناپایدار بارشی آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد
به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: امواج ناپایدار و ضعیف بارشی دوشنبه آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد.

اردلان محمدپور در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از بعدازظهر امروز، امواج ناپایدار و ضعیف بارشی مناطقی از استان را فرامی‌گیرد که با خود بارش ضعیف و پراکنده باران به‌صورت رگبار را به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه این وضعیت تا روز سه‌شنبه در استان تداوم خواهد داشت اضافه کرد: فعالیت این امواج ناپایدار و ضعیف بارشی، بیشتر در مناطق جنوبی و مرکزی آذربایجان‌غربی خواهد بود و شمال استان را در برنمی‌گیرد.
وی افزود: با خروج این امواج، آذربایجان‌غربی پایان هفته جوی آرامی خواهد داشت و تنها پدیده خاص در این مدت روند افزایشی دما پیش‌بینی می‌شود.
رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته چالدران با دمای چهار درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و میاندوآب، بوکان و مهاباد با حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بودند.
«محمدپور»، اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۱۱ و ۲۷ درجه و مهاباد بین ۱۴ و ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.
اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.
آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.