تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۲۰
برداشت غیرمجاز فیشینگ کار حرفه‌ای از ۱۱۲ کارت در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری و شناسایی فیشینگ کار حرفه‌ای با برداشت غیرمجاز از ۱۲۲ کارت در این شهرستان مهاباد خبر داد.

سرهنگ برزو در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: در پی وصول چندین فقره شکایت از سوی شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب‌های مختلف شخصی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان مهاباد قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتای شهرستان پس از یک سری عملیات سایبری و فنی موفق شناسایی و دستگیری متهم در سطح شهرستان شدند.

تجاری تصریح کرد: متهم با داشتن اطلاعات حساب اشخاص اقدام به برداشت  غیرمجاز از حساب بانکی مالباختگان می‌نمود که در برخی از موارد علی رغم برداشت مبالغ بالا از جمله 30 میلیون تومان برداشت، فاقد سوابق ثبت در سامانه رخداده بوده است.

وی اضافه کرد: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شده، ولی با ارائه ادله و مستندات به بزه خود مبنی بر ۱۱۲ فقره برداشت غیر مجاز از کارت‌های بانکی مختلف به ارزش 30 میلیون تومان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد از شهروندان خواست در حفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی خود کوشا بوده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، در هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل داشته باشند.