تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۱۳
۵۲۱ کیلوگرم تریاک در کرمانشاه کشف شد
به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام یک باند تهیه و توزیع موادمخدر و کشف ۵۲۱ کیلوگرم تریاک در شهر کرمانشاه باتلاش ماموران پلیس خبر داد.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان مبنی بر بارگیری یک دستگاه کامیون حامل مواد از استان های جنوب شرقی کشور به سمت کرمانشاه، رسیدگی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات گسترده و شگردهای خاص پلیسی، مسیر حرکتی کامیون مورد نظر را شناسایی و با استقرار در محل مناسب پس از مشاهده در فرصتی مناسب نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی از کامیون موردنظر ۵۲۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده آن نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: کار شناسایی و دستگیری سایر عوامل مرتبط با این محموله با جدیت از سوی پلیس ادامه دارد.

افزایش ۵۱ درصدی کشفیات مواد مخدر

وی در ادامه به کشف حدود ۶۷۱ کیلوگرم انواع مواد از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۴۴ کیلوگرم بوده است ۵۱ درصد رشد نشان می دهد.

سردار جاویدان گفت: در این مدت ۳۸۵ خرده فروش، ۲۶ قاچاقچی، ۲ نفر حمل کننده مواد مخدر و ۵۵ نفر معتاد توسط پلیس دستگیر شده اند.

رییس پلیس استان کرمانشاه در پایان از انجام ۲۷۲ طرح مقابله ای و انهدام ۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سال جاری خبر داد.