تاریخ: ۱۳۹۹/۱/۱۰
هیأت امنا، آینده بیمارستان موقت مهاباد را اعلام کردند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،هیأت امنای بیمارستان موقت کرونا در مهاباد با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تقدیر از خیرین شهرستان مهاباد و اعلام هزینه‌های صرف شده برای ساخت این بیماستان از ایجاد انبار استراتژیک برای نگهداری تجهیزات بیمارستان موقت کرونا در مهاباد خبر دادند.

متن اطلاعیه بدین شرح است:

همشهريان گرانقدر و خيّرين دلسوز

خداي بزرگ را شاكريم در روزهايي كه وحشت و اضطراب و دستپاچگي جهانی و منطقه‌ای بدنبال شيوع بيماری ناشي از ويروس كرونا، همنوايی و همراهی بهار طبيعت با بهار جسم و جان را در سايه‌ی شوم خود كمرنگ و محو نموده است، جوانه های مهر و غنچه‌های ايثار از دلهای مهربان شما بر آمده و بهاري زيباتر و جانفزاتر خلق كرده و نقشی ماندگار بر اين صفحه‌ی تاريخ پر از سرفرازی ساكنان اين  ديار استوار زده است. به خود مي باليم و افتخار مي كنيم كه در اين نقش آفرينی و خلق حماسه همراه و همگام دلهاي پر مهر و دستان سخاوتمندتان هستيم.

ضمن تقدير و تشكر از فداكاری و زحمات يكايک خيّرين دلسوز كه با كمكهاي نقدی، غير نقدی، مشاركت در آماده سازی، تكميل مكان و ... همراهمان بودند، اصحاب رسانه، فعالان مدنی، مسئولين ادارات و سازمانها و تمامي أشخاص حقيقي و حقوقي كه به هر نحو در امر دستيابي به اين مهم و تجهيز و راه اندازی بيمارستان موقت مهاباد ياريگرمان بودند به اطلاع ميرسانيم:

به فضل پروردگار و پشتوانه‌ی خيّرين عزيز، مرحله راه اندازی و تجهيز بيمارستان موقت تماما از محل كمكهای مردمی انجام گرفته و جهت بهره برداری، بصورت اماني تحويل شبكه بهداشت و درمان شهرستان گرديده است.

جمع مبلغ نقدي دريافت شده كه توسط ٣٨٠ نفر از خيّرين بزرگوار پرداخت شده است مبلغ  ،١٠،٥٠٠،٠٠٠،٠٠٠ ریال معادل یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان مي باشد. كمكهای غير نقدی دريافت شده از جمله بخشي از لوازم مصرف شده در تكميل و آماده سازی تاسيسات، سيم كشی، لوله كشی، سيستم ضد عفونی كننده، حق الزحمه و... حدودا مبلغ ٧٨٠،٠٠٠،٠٠٠ ريال  معادل هفتاد و هشت میلیون تومان مي باشد.

جمع هزينه هاي آماده سازي مكان، تعمير و تكميل تأسيسات و خريد تجهيزات و ملزومات تاكنون مبلغ ،٧،٣٩٠،٠٠٠،٠٠٠ ريال  معادل هفتصد و سی و نه میلیون تومان می باشد.

مانده‌ی موجودی حساب هيات امنا پس از كسر بدهي‌های پرداخت نشده مبلغ٣،١١٠،٠٠٠،٠٠٠ ريال  معادل سیصد و یانزدهمیلیون تومان است.

هزينه های جاری، خريد تجهيزات و ملزومات مورد نياز باقيمانده بويژه چند دستگاه ونتيلاتور كه برای بيماران تنفسی بدحال نيازيی حياتی است و همچنين ساخت مكان مناسب جهت نگهداری تجهيزات بعنوان انبار استراتژيك بحران، از جمله سرفصلهای هزينه كرد آتی از محل مانده حساب و كمكهای دريافتي جاری مي باشند. تداوم دريافت كمكها و همراهی و همدلي خيّرين عزيز ما را در رسيدن به هدفهای بزرگتر و خدمات شايسته تر رهنمون خواهد شد.

مجددا با ابراز خالصانه ترين و خاضعانه ترين  سپاسگزاری و قدردانی از همراهی و همدلی عزيزان، تكميل مرحله تجهيز و راه اندازي بيمارستان موقت و تحويل اماني آن جهت بهره برداري به شبكه بهداشت و درمان را اعلام كرده و با آرزوي سلامتی و شادی و عبور ايمن و سالم از بحران فعلي برای همشهريان و هموطنان عزيز و دعوت مجدد به اجراي دستورات و توصيه های بهداشتی و تاكيد بر ماندن در خانه و قطع زنجيره انتقال، خواهشمنديم هر گونه اخبار و اطلاعات در تمام زمينه هاي كاری و مالی مربوط به بيمارستان موقت را فقط از طريق دفتر هيأت امناء بيمارستان موقت و اطلاعيه‌های رسمی آن هيأت دنبال نماييد.

سلامتي و آرامش جسمي و رواني شهروندان آرزوي قلبي ماست.

هيات امناء تجهيز بيمارستان موقت مهاباد

محسن تدين

كوروش كريمي

صابر موسي زاده

عبدالله آزغ

يونس سليمی

1399/1/9