تاریخ: ۱۳۹۵/۹/۲۴
بخش فرهنگی- هنری جشنواره آوای وحدت در مهاباد برگزار شد
بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، شامگاە سە شنبە ۲۳ آذرماه بخش فرهنگی هنری جشنواره "آوای وحدت" با حضور مقامات بلندپایه کشوری، استانی، شهرستانی و مردم در تالار وحدت مهاباد برگزار شد.
مراسم با مولود خوانی و دف نوازی آغاز شد.

"غلامرضا منتظر" رئیس‌ بسیج هنرمندان کشور گفت: با همکاری همه نهادها، سازمان ها و ارگان های فرهنگی و هنری امروز شاهد برگزاری نخستین همایش آوای وحدت در شهر فرهنگ و هنر یعنی مهاباد بودیم و امید است این رخداد در هفته وحدت به وحدت هرچه بیشتر اقوام و مذاهب کشور بینجامد. 
"داریوش ارجمند" بازیگر و هنرمند مشهور سینما نیز گفت: خوشحالم که امروز در یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین شهرهای سرزمینم هستم. سرزمینی کە بیش از ۱۰ هزار سال قدمت دارد و سهام دار تمدن بشری است.
ارجمند در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: پیامبر اسلام(ص) نماد وحدت و مقاومت بودند و ما باید با تکیه بر همین وحدت در مقابل دشمنان ایران اسلامی ایستادگی کنیم و با تکیه بر آرمان های جمعی باعث موفقیت کشورمان شویم.

در ادامە شاعران حاضر در مراسم؛ قاسم موئیدزاده "هه‌ڵۆ"، رسول کریمی "سوتاو"، علی آزیز، آرش ندا، خانم کریم زادگان، خانم گودرزی، خانم رشیدی و آقای رادفر به قرائت اشعار خود پرداختند. 
"هوشنگ جاوید" دبیر جشنوارە نیز بە ارائە گزارش عملکردی و نحوە کار جشنوارە پرداخت و افزود: ما باید در راستای امر وحدت و تقویت آن هر آنچه در توان داریم انجام دهیم.
فرزاد طالبی رئیس بخش موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران نیز گفت: امشب شاهد همکاری بسیار خوبی بین ارگان های مختلف جهت برگزاری این جشنوارە بودیم کە جای بسی خوشحالی دارد.
وی ادامە داد: موسیقی یکی از ارکان اصلی و مهم وحدت است و باید بیشتر بر آن تاکید شود و اظهار امیدواری کرد که در آینده و سال های آتی نیز چنین جشنواره های برگزار شود. 
در آخر مراسم نیز از هنرمندان و موسیقی دانان برجسته تقدیر و تجلیل به عمل آمد.