تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۵
نجات بیستمین قاتل پشیمان از پای چوبه دار
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک محکوم به قصاص نفس در مرکز استان خبر داد؛ این بیستمین پرونده قتل در سال ۹۸ است که با کمک ستاد تالیف قلوب به صلح و سازش ختم می‌شود.
جبار تجری اعلام کرد: در سال ۱۳۸۵ در پی اختلاف خانوادگی یک قتل رخ می دهد که در آن قاتل، همسر سابق خود را به قتل می رساند.
وی ادامه داد: پرونده پس از طی مراحل قانونی و صدور احکام مربوطه در سال ۱۳۹۰ برای اقدامات سازش به شورای حل اختلاف (ستاد تالیف قلوب) ارجاع شد.
معاون قضایی رییس کل دادگستری افزود: در این چند سال، تلاش‌های فراوانی با مراجعه به خانواده مقتول و تقاضای گذشت صورت گرفت اما با موافقت اولیای دم مواجه نشد و آنان بر قصاص نفس محکوم علیه تأکید داشتند؛ با این حال در نهایت با پادرمیانی و تلاش های بی شائبه اعضای شورای حل اختلاف استان این کار میسر و اولیای دم با حضور در دفترخانه، رضایت خود را اعلام کردند.
به گفته او، قاتل هم پس از جلب رضایت و آزادی از زندان با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.
تجری با تقدیر از اعضای شوراهای حل اختلاف استان، گفت: ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه طی ۹ ماه سپری شده از سال جاری ، از خزان ۲۰ باغ زندگی جلوگیری کرده است؛ یعنی ممانعت از فروپاشی حداقل ۲۰ خانواده با تصور و تجسم عواقب بسیار خطرناکی که فروپاشی و بی سرپرستی، یک خانواده را تهدید می کند.
او ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ سازی و ارایه آموزش های صحیح در خصوص راهکارهای کنترل خشم و مسائل حقوقی به شهروندان، شاهد کاهش نزاع و پیامدهای آن در جامعه باشیم.