تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱
کارگاه آموزشی یاریگران زندگی در مهاباد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز سه شنبه یکم بهمن ماه کارگاه آموزشی یاریگران زندگی به همت امور بانوان فرمانداری مهاباد با همکاری ادارات بهزیستی، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و انجمن معتادان گمنام (NA)در سالن فجر شهرستان مهاباد برگزار گردید.

هاجر پورآذری مسوول امور بانوان فرمانداری مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این کارگاه آموزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی در 2 بخش کارگاه آموزشی و نمایشگاه برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به نقش زنان در خانواده هم به عنوان همسر و هم به عنوان مادر سعی شده در این کارگاه از ظرفیت کارشناسان برای آگاه سازی و افزایش مهارت زندگی بانوان استفاده شود.

در این مراسم کریم محمدی کارشناس اعتیاد اداره بهزیستی مهاباد در پنلی تخصصی اظهار کرد: یکی از عملی‌ترین اقدامات برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی آگاهی بخشی و افزایش مهارت در زمینه مقابله با آن است.

وی با اشار به قرارگیری موقعیت کشور و همسایگی با مراکز تهیه و تولید انواع مواد مخدر جهان افزود: عدم شناخت  و آگاهی خانواده‌ها موجب شده موضوع مواد مخدر به عنوان جرمی پلید از کانون توجهات بدور بماند و همین امر باعث شده که خانواده‌ها نظارت کافی بر فرزندان خود نداشته باشند و در رویارویی با این مسأله با مشکل جدی روبرو شوند.

ادامه مراسم با ارائه آمار و گزارشی از عملکرد انجمن معتادان گمنام (NA) و بازدید از نمایشگاه کتاب، عکس و پوسترهمراه بود.