تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۲
وقوع بیش از 650 حادثه و 25 کشته در مهاباد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از وقوع بیش از 650 حادثه در این شهرستان خبر داد.
رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در 9 ماهه سال‌جاری 660 حادثه در شهرستان مهاباد روی داده که 552 مورد آن در داخل محدوده شهری و 108 مورد آن در خارج از محدوده شهری روی داده است.
وی افزود: در این مدت 25 نفر در جریان حوادث  شامل 21 مرد و 4 زن جان خود را از دست داده‌‌اند و 69 نفر نیز مصدوم شده‌اند که در میان آنها 3 کودک، 22 زن و مابقی مرد هستند.
احمدی تصریح کرد: بیشترین حوادث این شهرستان را آتش سوزی علفهای هرز با 396 مورد، دفع حیوانات موزی و وحشی با 57 مورد و واژگونی، تصادف جاده‌ای و سقوط خودرو به دره با 37 مورد و آتش سوزی خودرو و موتورسیکلت با 28 مورد به خود اختصاص داده‌اند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از غرق شدگی 5 نفر در رودخانه و سد مهاباد خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری 5 نفر بر اثر شنا در سد مهاباد و رودخانه مهاباد جان خود را از دست داده‌اند
وی با بیان اینکه زمان طلایی برای نجات یک فرد غرق شده کمتر از 5 دقیقه است افزود:  در مجموع 9 عملیات نجات غریق برای حادثه دیدگان صورت گرفته که 4 مورد آن موفقیت آمیز بوده است.
احمدی تصریح کرد: 6 حادثه نشت گاز شهری و کپسول از ابتدای سال‌جاری روی داده اما تلفات جانی دربر نداشته است.
وی از صدور گواهی ایمنی برای 160 واحد مسکونی، تجاری و آموزشی خبر داد و گفت: 70 مورد کلاس آموزشی برای ادارات، مدارس و افراد سایر ارگان‌ها برگزار شده است. 
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه با اشاره به افزایش حوادث گازگرفتگی در فصل سرما از شهروندان خواست نسبت سرویس وسایل گازسوز خود اقدام کنند و هرچند وقت یکبار دودکش‌های وسایل گازسوز خود را بررسی نمایند و ازاستفاده بخاری های بدون دودکش و سایر وسایل گاز سور غیر استاندارد خودداری نمایند.