تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۷
کودک 3 ساله مهابادی از مرگ حتمی نجات یافت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد گفت: هوشیاری پلیس کودک 3 ساله را از مرگ حتمی نجات داد.

سرهنگ برزو تجاری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال بارش شدید باران و پر شدن جوی‌های خیابا‌ن‌های مرکز شهر یک کودک به جوی آب سقوط کرد ولی با هوشیاری پلیس نیروی انتظامی از مرگ حتمی نجات یافت.

وی افزود: صبح امروز بدلیل بارندگی شدید در مهاباد که باعث آب گرفتگی و جاری شدن آب در سطح شهر شده بود کنجکاوی پسربچه موجب می شود که جریان آب وی را با خود ببرد که در طول مسیر هوشیاری یکی عوامل پلیس که متوجه غرق شدن وی می شود  با همکاری شهروندان سریعا از آب بیرون کشیده و به بهداری انتظامی که نزدیک محل بود منتقل می‌شود.

وی افزود: بلافاصله همکاران بهداری با انجام CPR کودک را احیا و جان وی را از مرگ حتمی نجات دهند.

به گزارش هاژه، پس از احیا، کودک 3 ساله به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد منتقل و برای مداوای بیشتر به بخش مراقبت‌های ویژه کودکان منتقل شد.

طبق اعلام مسوولان بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد حال عمومی این کودک رو به بهبودی است و تحت‌نظر و مراقبت پزشکان این بیمارستان قرار داد.

شهروندان مهابادی نیز در تماس با هاژه باز بودن دریچه فاضلاب و جریان شدید آب را علت حادثه اعلام کردند که  در نهایت بعد از چند دقیقه غلط خوردن کودک نجات داده شد.