تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۷
23 نانوایی متخلف در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد از ارجاع 23 پرونده تخلفات نانوایی به اداره تعزیرات حکومتی خبر داد.
محمد جهین در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبل اعلام نرخ‌های جدید قیمت نان از بیستم آبان‌ماه تشدید نظارت بر واحدهای نانوایی سطح شهرستان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در این مدت بازرسان در 2 شیفت کاری از 65 واحد نانوایی سطح شهرستان بازدید به عمل آوردند و در آن وزن چانه، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در واحدهای نانوایی مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
جهین تصریح کرد: در بازرسی‌های به عمل آمده 23 پرونده تعزیراتی برای 23 نانوایی متخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی اضافه کرد: از بیستم آبان سال جاری در شهرستان مهاباد به منظور کاهش هزینه‌های خبازی قیمت هر قرص نان لواش ماشینی با ۲۷ درصد رشد از ۱۸۰ به ۲۳۰ تومان و نان لواش سنتی (تنوری) با ۳۰ درصد افزایش از ۲۰۰ تومان به ۲۶۰ تومان افزایش یافته است.
جهین با اشاره به اینکه سنگک سنتی به ۲ صورت تمام یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در این شهرستان عرضه می‌شود، بیان کرد: سنگک سنتی با وزن ۴۵۰ گرم از ۷۵۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان و سنگک با آرد نیمه یارانه‌ای از ۱۲۰۰ تومان به ۱۵۰۰ تومان افزایش یافت.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد با بیان اینکه بازرسی از واحدهای صنفی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها ادامه خواهد داشت اظهار کرد: : مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل کم‌فروشی، گرانفروشی، رعایت نکردن ساعت کاری و جابجایی مشکوک آرد موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گزارش دهند.