تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۵
تشدید نظارت‌ها بر بازار مهاباد برای کنترل قیمت‌ها
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی تشکیل جلسه داد.
غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با تأکید بر تشدید نظارت‌ها بر بازار اظهار کرد: افزایش بهای بنزین نباید به افزایش سایر کالا منجر شود و سعی تمامی دستگاه‌ها ناکامی برخی سودجویان و سو استفاده‌کنندگان از شرایط موجود است.
وی با اشاره به اینکه طبق گزارشات رسیده به سازمان افزایش قیمت کالاهای دیگر به علت افزایش نرخ سوخت در شهرستان مهاباد صورت نگرفته اظهار کرد: آمار پرونده‌های ارجاع داده شده به تعزیرات حکومتی در این شهرستان وضعیت نرمالی را نشان می‌دهد و این نظارت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
بابایی تصریح کرد: محدودیتی در اختیارات قانونی برای شهرستان‌ها وجود ندارد و این سازمان از افزایش کارآمدی اداره‌جات تابعه در استان حمایت می‌کند.
وی در پایان اظهار کرد: افزایش قیمت نان تنها برای جبران هزینه‌های خبازی بوده و تغییری در قیمت‌ آرد برای نانوایی‌ها صورت نگرفته است، همچنین با توجه به گردشگر بودن شهرستان مهاباد درخواست‌های افزایش سهمیه آرد به نانوایی‌های این شهرستان بررسی می‌شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: در صورت معرفی زمین مناسب برای ایجاد سایت نمایشگاهی در شهرستان مهاباد این سازمان بظور کامل از آن حمایت خواهد کرد.
در ادامه رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از زمان اجرای مصوبه اصلاح قیمت سوخت بیش از 450 مورد بازرسی از اصناف و بازار این شهر صورت گرفته است.
محمد جهین افزود: در این مدت 31 پرونده با ارزش 2 میلیون 200 هزار تومان به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.
وی تصریح کرد: اکیپ‌های 2 نفری این اداره و اتاق اصناف شهرستان مهاباد از ساعت 7 صبح الی 22 در بازار حضور دارند و گشت‌های مرتبط با تعزیرات حکومتی، بهداشت و شرکت نفت درحال انجام است.
معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از کمبودها و مطالبات این شهرستان از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: افزایش نیرو و تبدیل این اداره صنعت و معدن شهرستان مهاباد به معاونت سازمان استان از مطالبات حائز اهمیت مسوولان این شهرستان از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.
خشایار صنعتی افزود: ایجاد سایت نمایشگاهی برای مهاباد با توجه به موقعیت گردشگری و تجاری این از دیگر مطالبات اصلی این شهرستان است.
وی تصریح کرد: گزارشات روزانه از بازار مهاباد برای استانداری فرستاده می‌شود و تاکنون تغییر قیمت نامتعارفی در سطح بازار گراش نشده است.
معاون توسعه و برنامه ریزی مهاباد در ادامه اظهار کرد: افزایش قیمت صیفی‌جات در این فصل به دلیل سرمای هوا و پایان فصل برداشت در این منطقه طبیعی است اما روند افزایش آن باید کنترل شود.