تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۲۳
افتتاح چند طرح ورزشی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان کشور که بهمراه هیات دولت به استان آذربایجان غربی سفر کرده است با حضور در شهرستان مهاباد چند طرح ورزشی را افتتاح کرد.

سلطانی‌فر بهمراه مدیر‌کل ورزش و جوانان استان در بدو ورود به مهاباد توسط نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و مسوولان شهرستان مورد استقبال قرار گرفت و با حضور در یادمان خلبان حیدری به مقام شهیدان ادای احترام کرد.

فرماندار مهاباد ضمن استقبال از وزیر ورزش و جوانان در مهاباد که برای افتتاح ورزشگاه آزادی در مهاباد حضور یافته بود اظهار کرد: رییس جمهور در سفر به این شهرستان مهاباد را شهر فرهنگ، دانایی، ادب و مرکز ادبیات و زبان کوردی معرفی کرده است و هرجا از کورد و کوردستان یاد می‌شود فرهنگ، ادبیات و بزرگان این شهرستان برسر زبان‌ها آورده می‌شود.

وی افزود: مهاباد همچنان که مرکز زبان و ادبیات کوردی است زادگاه استاد هژار نیز می باشد که از آن به عنوان سعدی ادبیات کوردی یاد می‌شود و به گفته مقام معظم رهبری در توصیف ایشان در خصوص ترجمه کتاب قانون ابن سینا می‌فرمایند: باید در مقابل این نثر زیبا سر تعظیم فرود آورد.

شجاعی تصریح کرد: افتتاح طرح‌های ماندگار این شهرستان حاصل سکانداری وزارتخانه ورزش و جوانان توسط افراد با کفایت و با درایتی است که با نگاهی علمی و عادلانه مدیریت می‌کنند.

فرماندار مهاباد ضمن تقدیر از حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان و تلاش برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و پیگیری مسوولان تحولی عظیم در زیرساخت‌های ورزش شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: در استان آذربایجان غربی در تمامی رشته‌های ورزشی قطعا یک یا چند ورزشکار از مهاباد حضور دارند که این امر نشان دهنده وجود استعدادهای بالای ورزشی جوانان این شهرستان است.

*افتتاح سالن ورزشی برادران پیروت‌پور*

وزیر ورزش و جوانان ضمن افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری آزادی مهاباد با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان، با حضور در مجموعه ورزشی برادران پیروت پور فاز اول این مجموعه را افتتاح کرد.

عبدالله چمن گلی در مراسم افتتاح سالن سرپوشیده چمن مصنوعی ضمن تقدیر از برادران پیروت پور بدلیل توجه به نیاز ورزشی شهرستان اظهار کرد: در چند سال گذشته سرانه‌های ورزشی استان شاهد تحولی بزرگ بوده به نحوی که در چند سال گذشته 30 سانتیمتر مربع به فضای سرانه استان افزوده شده است.

وی افزود: درحال حاضر سرانه ورزشی استان آذربایجان غربی به  0.74 سانتیمتر متر مربع رسیده است.

چمن‌گلی تصریح کرد: در شهرستان مهاباد نیز نزدیک به 30 پروژه ورزشی درحال ساخت وجود دارد که در نوع خود بی‌نظیر است.

مجموعه ورزشی برادران پیروت پور در مساحتی بالغ بر 7 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 10 الی 12 میلیارد تومان احداث می‌شود.

این مجموعه شامل سالن سرپوشیده توپ و تور، زمین سرپوشیده فوتبال، زمین روباز چمن مصنوعی، استخر و سالن جکوزی است و در فاز بعدی ایجاد سرزمین موج‌های آبی نیز احداث خواهد شد.

در حاشیه مراسم افتتاح فاز اول این مجموعه ورزشی، فرهاد پیروت‌پور ملی پوش سابق والیبال کشور پیراهن مسابقات آسیایی خود را به وزیر ورزش و وجوانان اهدا کرد.

*افتتاح سالن ورزشی منعم قاضی*

با حضور وزیر ورزش و جوانان سالن ورزشی منعم قاضی در مهاباد افتتاح شد.

قرنی مصطفی‌پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد در این مراسم اظهار کرد: این سالن ورزشی به مساحت 2 هزار و 500 متر زیربنا که 1 هزار متر آن به زمین فوتبال و مابقی به رشته‌های رزمی و انفرادی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان  توسط بخش خصوصی احداث شده است.

وی افزود: پروژه دیگری توسط این سرمایه گذار در دست اقدام است که در صورت برخورداری از تسهیلات وزارت ورزش و جوانان با سرعت بیشتری احداث خواهد شد.