تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۴
افتتاح چند پروژه شاخص در استان آذربایجان غربی
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در جریان سفر یک روزه رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان چند پروژه شاخص زیرساختی در چند شهر این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
صبح امروز رییس مجلس شورای اسلامی با همراهی رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح طرح‌های حوزه آب وارد فرودگاه ارومیه شد و مورد استقبال استاندار و سایر مسئولان استانی قرار گرفت و بلافاصله به شهر سردشت سفر کرد تا ضمن بازدید از سد این شهرستان نیروگاه 150 مگاواتی سد سردشت را افتتاح کند.
نیروگاه برق سد سردشت به لحاظ تأمین برق پایدار برای شهرهای ربط، سردشت و پیرانشهر حائز اهمیت است و به شبکه برق استان آذربایجان غربی نیز متصل می‎شود.
رضا اردکانیان در آیین افتتاح این نیروگاه اظهار کرد: ما با همسایگانمان در خصوص صادرات حامل‌های انرژی تعهداتی داریم که بر همین اساس در زمان‌های خاص، برق مازاد بر نیاز کشور، به همسایه‌ها صادر می‌شود.
علی لاریجانی در سردشت وعده داد مجلس برای التیام زخم‌های مصدومان شیمیایی سردشت مشکلات آنان را پیگیری کرده و از جانبازان شیمیایی این شهر پشتیبانی می‌کند.
وی افزود: ارگان‌های مختلفی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت بهداشت و درمان وظیفه دارند تا ضمن بررسی مشکلات جانبازان شیمیایی سردشت، خدمات درمانی مورد نیاز را به آنان ارایه دهند.
لاریجانی و اردکانیان بعد از سردشت در شهر مهاباد حضور یافتند و بعد از استقبال از آنها توسط مسوولان شهرستان به مقام شهدای این شهرستان ادای احترام کردند.
در این سفر یک روزه پیشرفته‌ترین تصفیه خانه آب شرب کشور در مهاباد با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری رسید و از طریق ویدئو کنفرانس تصفیه خانه آب پلدشت و تصفیه خانه فاضلاب شهرک گلمان شهر ارومیه نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.
همزمان با افتتاح این پروژه‌ها کلنگ زنی سیستم جمع آوری فاضلاب شهر اشنویه نیز با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان به طول شبکه 102 کیلومتر و طول خط انتقال 0.6 کیلومتر با حضور مسولان کشوری و استانی کلنگ شد.
به گزارش هاژه، در سفر یک روزه رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان غربی سه طرح حوزه آب و فاضلاب شهری شامل طرح فاضلاب گلمان ارومیه، تصفیه خانه آب مهاباد و سامانه فاضلاب پلدشت با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد تومان افتتاح و سیستم جمع آوری فاضلاب شهر اشنویه نیز با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان کلنگ زنی شد.