تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۴
اعتبارات صرف شده برای توسعه زیرساخت‌های مهاباد به 1 هزار میلیارد می‌رسد
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اعتبارات صرف شده برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان در چند سال گذشته را نزدیک به 1 هزار میلیارد اعلام کرد.
جلال محمودزاده در مراسم افتتاح پیشرفته ترین تصفیه خانه کشور در مهاباد ضمن تقدیر از خدمات دولت اظهار کرد: تحولی بزرگ و ارزنده در زیرساخت‌های شهرستان ایجاد شده به نحوی که اعتبار پروژه‌های زیرساختی درحال اجرای این شهرستان به 1 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
 
جلال محمودزاده  اظهار کرد: با تکمیل 2 بیمارستان 350 تختخوابی  و 100 تختخوابی سازمان تأمین اجتماعی  با اعتباری بالغ بر 490 میلیارد تومان علاوه بر اضافه شدن 450 تخت بیمارستانی به ظرفیت شهرستان تحولی بزرگ را در بخش درمانی و بهداشتی شهرستان ایجاد می‌کند.
وی افزود: با وارد مدار شدن تصفیه خانه آب شرب مهاباد که با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده تصفیه‌خانه قبلی برای تأمین آب پایدار 141 روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد تومان با طول لوله گذاری 360 کیلومتر مربع زیرساخت‍های آبرسانی در این شهرستان را به بالاترین کیفیت خواهد رساند.
محمودزاده تصریح کرد: کریدور ارتباطی غرب کشور نیز درحال اجرا است و کلنگ زنی فاز جدید آن با اعتباری بالغ 31 میلیارد تومان در روزهای گذشته انجام شده و همچنین صنایع تبدلی و تکمیلی همچون احداث کارخانه قند، الکل سازی و نیروگاه‌های تولید برق و چندین کارخانه دیگر درحال تکمیل شدن هستند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درحال حاضر 2 هزار هکتار از اراضی دشت پایاب شهرستان مهاباد به آبیاری تحت فشار و تجمیعی مدرن مجهز شده و 4 هزار هکتار دیگر درحال اجرا است که با تکمیل شدن این پروزه عظیم نزدیک به 60 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی می‌گردد و می‌توان آنرا برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص داد.
 
جلال محمودزاده در ادامه ضمن درخواست برای تزریق بودجه برای طرح‌های آبیاری تحت فشار در منطقه برای احیای بهتر دریاچه ارومیه نسبت به سدسازی‌های غیرقانونی برخی کشورهای همسایه هشدار داد و گفت: ایجاد سدی 600 برابر سد مهاباد در ترکیه نه تنها حیات دریاچه ارومیه بلکه تالاب هورالعظیم را هم تهدید می کند.