تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۸
قاتل از چوبه‌دار نجات یافت
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه و رئیس ستاد تالیف قلوب گفت: فردی که به دلیل قتل عمد از ۹ سال قبل منتظر اعدام بود، باتلاش این ستاد از چوبه‌دار نجات یافت.
روابط عمومی شوراهای حل اختلاف کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از جبار تجری اعلام کرد: در سال ۸۹ پس از درگیری و نزاع بین قاتل و مقتول، قتل رخ می دهد که با شکایت اولیاء دم پرونده پس از رسیدگی قانونی منجر به صدور حکم قصاص از سوی مرجع قضایی و قطعیت حکم قصاص شد.
وی اظهارداشت: پس از صدور حکم محکومیت قاتل و تایید تجدیدنظر و نیز وصول استیذان حکم اعدام محکوم علیه، این پرونده به دستور دادستان کرمانشاه، به ستاد تالیف قلوب شوراهای حل اختلاف استان ارجاع و اعضاء این شعبه وارد مراحل ایجاد صلح بین ۲ خانواده شدند.
رئیس شوراهای حل اختلاف کرمانشاه در ادامه افزود: همکاران ستاد تالیف قلوب با توجه به اینکه خانواده مقتول در استان دیگری ساکن بود، با تحمل سختی و مسافت راه و تشکیل جلسات صلح و ساز در منزل مقتول، بااستعانت از خداوند و با تلاش های شبانه روزی موفق به اخذ رضایت بی قید و شرط اولیاء دم شده و پرونده مختومه و محکوم علیه نادم نیز از زندان آزاد شد.
منبع: ایرنا