تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۲۴
پلمپ 3 خانه مسافر در مهاباد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد از پلمپ 3 واحد خانه مسافر در این شهر خبر داد.
غلامرضا عبده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: 3 واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر که بدون ضوابط و بصورت غیرقانونی اقدام به پذیرش و اسکان مسافران می‌کردند با دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی و پلیس اماکن پلمپ شد.
وی افزود: در 20 روز گذشته 14 سویت با همکاری نیروی انتظامی شناسایی و پلمپ شده‌اند و اقدامات قانونی به منظور جلوگیری از فعالیت آنها همچنان ادامه خواهد داشت.
عبده تصریح کرد: افزایش ورود گردشگران و مسافران به شهر مهاباد موجب شده که برخی افراد بدون توجه به ضوابط و کسب مجوزهای لازم از این راه کسب درآمد کنند و در همین راستا اداره میراث فرهنگی و گردشگری از فعالیت این واحدها جلوگیری به عمل می‌آورد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر 5 هتل با 135 اتاق و 331 تخت، 3 مهمانپذیر  با 56 اتاق و 147 تخت و 1 هتل آپارتمان به مسافران و گردشگران خدمات اقامتی و اسکان ارائه می‌کنند، لذا گردشگران و مسافران می‌توانند برای اقامت از آنها استفاده نمایند.