تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۴
912 پروژه در آذربایجان غربی افتتاح و به بهره برداری می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان آذربایجان غربی از افتتاح و به بهره برداری رسیدن 912 پروژه در ایام هفته دولت در این استان خبر داد.

سيف‌الله مطلبی در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: امسال در هفته دولت 912 پروژه با اعتباری بالغ بر 1 هزار و 21 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: از این تعداد  94 پروژه‌ با اعتباری بالغ بر 231 میلیارد تومان مربوط به شهرداری‌های استان است.

مطلبی تصریح کرد: در این هفته 75 پروژه با اعتباری بالغ بر 1 هزار و 254 میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شود که در بین آنها 11 پروژه مربوط به شهرداریهای استان می‌باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان آذربایجان غربی از کاهش حمایتهای دولت و تبع آن کاهش درآمد شهرداریهای استان بدلیل حذف تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: مالیات فرآوردهای نفتی در قانون بودجه سال گذشته حذف شد و سهم شهرداریها به هدفمندی یارانه‌ها داده شد.

وی افزود: در طول سال گذشته 171 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده در بین 46 شهرداری استان توزیع شده است و در طول 4 ماهه امسال نیز 55 میلیارد تومان از همان محل به شهرداری های استان اختصاص یافته است.

در ادامه فرماندار مهاباد از افتتاح و به بهره برداری رسیدن 40 طرح با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد.

ایرج شجاعی اظهار کرد: 2 طرح شاخص ملی با حضور مقامات بلندپایه کشوری امسال در مهاباد کلنگ زنی و افتتاح می‌شود.

وی افزود: تصفیه خانه فوق مجهز شهرستان مهاباد بهمراه برج آبگیر آن با اعتباری بالغ بر 75 میلیارد تومان می‌باشد در چند روز آینده افتتاح می‌شود.

شجاعی تصریح کرد: همزمان با افتتاح تصفیه خانه عملیات کلنگ زنی مجتمع 143 واحدی آبرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد نیز با اعتباری نزدیک به 300 میلیارد تومان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اقدامات اولیه شامل مطالعات، لوله  گذاری آن درحال انجام است و با بهره برداری از آن مشکل آب آشامیدنی کل شهرستان رفع خواهد شد.