تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۳۱
آخرین وضعیت نوزاد رها شده در مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد آخرین وضعیت نوزاد رها شده در مهاباد را تشریح کرد.

مهران یوسفی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: نوزاد رها شده در یکی از محلات شهرستان مهاباد تاکنون در بیمارستان مهاباد بستری می‌باشد و در صورت تشخیص پزشکان از بیمارستان به بهزیستی منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه  تاکنون والدین این نوزاد شناسایی نشده‌اند، افزود: بدلیل اینکه شیرخوارگاه ویژه نوزادان در شهرستان مهاباد وجود ندارد این نوزاد به شیرخوارگاه مرکز استان تحویل داده می‌شود.

یوسفی با اشاره به شرایط فرزندپذیری اظهار کرد: خانواده‌هایی که قصد دارند کودکی را به فرزندخواندگی بپذیرند، می توانند با مراجعه به بهزیستی تقاضای سرپرستی نوزادان را بدهند اما سرپرستی این کودکان شرایط و ضوابط خاصی دارد.

وی افزود: از جمله شرایطی که متقاضیان فرزندخوانده نوزاد باید داشته باشد صاحب فرزند نشدن زوجین بدلایل پزشکی، عدم سوءپیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و الکل، گواهی سلامت جسم و روان از پزشک قانونی برای زوجین و تمکن مالی است.

یوسفی تصریح کرد: افرادی که واجد شرایط باشند با مراجعه به بهزیستی و ارائه مستندات تشکیل پرونده دهند و بعد از استعلام از ادارات و سازمانهای مربوطه سرپرستی نوزاد بصورت آموزشی بمدت 6 ماه به والدین متقاضی داده می‌شود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: درصورت تائید وضعیت مراقبت از فرزند و توانایی خانواده و حفظ منافع فرزند، سرپرستی نوزاد به خانواده متقاضی داده می‌شود.

گزارش: سیاوش احمدی