تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۴
کارگران ساختمانی در سامانه رفاهی بیمه ثبت‌نام کنند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس تامین اجتماعی شعبه مهاباد گفت: کارگران ساختمانی این شهرستان برای استفاده از مزایای بیمه تامین اجتماعی در سامانه رفاهی بیمه ثبت‌نام کنند.
آرش صالحیه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمام کارگرانی که در حال حاضر از بخش بیمه کارگران ساختمانی، بیمه‌پرداز فعال هستند باید تا ۱۰ شهریور سال جاری نسبت به ثبت‌نام در سامانه رفاهی بیمه و تشکیل پرونده اقدام کنند.
وی ادامه داد: متقاضیان واجد شرایط برای ثبت‌نام و جلوگیری از قطع بیمه خود به دفتر انجمن کارگران ساختمانی مهاباد به نشانی چهار راه آزادی - طبقه بالای عینک سازی «دیدگستر» مراجعه کنند یا با شماره ۴۲۲۴۱۱۸۴-۰۴۴ تماس بگیرند.
صالحیه اضافه کرد: چنانچه کارگران ساختمانی تا پایان وقت مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نکنند، نسبت به مختومه نمودن وضعیت بیمه‌ای آنان اقدام خواهد شد.
وی در خصوص سهمیه بیمه کارگران ساختمانی نیز بیان کرد: از ابتدای این طرح تاکنون سه هزار و ۸۳۶ کارگر ساختمانی در انواع حرفه‌های مختلف از جمله آرماتوربند، بتن‌ساز و بتن‌ریز، گچ‌کار، جوشکار، بنّای سفت‌کار، کاشی‌کار، لوله‌کش گاز خانگی و تجاری، درب و پنجره‌ساز فلزی، لوله‌کش و نصاب وسایل بهداشتی، برقکار ساختمان، عایق‌کار رطوبتی و آسفالت‌کار ابنیه و نقاش ساختمان تحت‌پوشش قرار گرفته‌اند.
رییس تامین اجتماعی شعبه مهاباد تاکید کرد: کارگران ساختمانی با دریافت کارت مهارت فنی از سازمان فنی و حرفه‌ای در یکی از شاخه‌های مشاغل ساختمانی و ارایه آن به شعب تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه هفت درصدی سهم خود، می‌توانند مشمول خدمات بیمه‌ای شوند.
کارگران ساختمانی برای استفاده از مزایای قانون مربوطه باید در یکی از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان اشتغال عملی داشته باشند و ارائه کارت مهارت معتبر همان شغل از سازمان فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه رفاهی کارگران ساختمانی الزامی است.
منبع: ایرنا