تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲
دوران مدیریت فئودالیستی به سر آمده است
بختیار سیدنظامی

 بختیار سیدنظامی از منتقدان سیاست‌های شورای شهر و شهرداری مهاباد با انتشار یادداشتی به جوابیه سخنگوی شورای شهر واکنش نشان داد.
متن یادداشت به شرح زیر است:
 
۱- فرموده اید: «قرار نیست برنامه های اعلامی کاندیداها در روزهای انتخابات الزاما در دستور کار شورا قرار گیرد...»
   فارغ از همپوشانی بخش عمده شعارهای اعضای شورای شهر، برای خالی نبودن عریضه حداقل چند برنامه مهم و شاخص بعد از گذشت دو سال و چند ماه باید در دستور کار شورا بوده باشد که البته با بررسی اجمالی مصوبات و گذشت مدت زمانی طولانی یا برنامه ها در حد شعار  و عمل نشده باقی مانده اند و یا اگر در مصوبه ای یا نشستی بدان اشاره شده کماکان در حد حرف نیز باقی هستند و مضافا اینکه از لحاظ نظارتی نیز جز تکرار مکررات و یادآوری کم و کاستیها شاهد اقدامات عملی و چالشی شورای شهر در برابر شهردار و سرپرستش نبوده ایم و دیدیم شهردار منتخب  با سلام و صلوات آمدند و با قدردانی و دادن جایزه و پاداش به راحتی از زیر مسوولیت شانه خالی کردند! آیا پیگیری انحراف ده میلیاردی از بودجه عمرانی سال گذشته و بدیهیاتی همچون ضرورت وجودی بانک املاک و اصلاح سیستم مالی و دریافت گزارشات شفاف مالی قابل استناد برای برنامه ریزی امری شاق است که سیستم عریض و طویل و پرهزینه شورا و شهرداری تا کنون از حل آن درمانده شده است؟
اگر قرار نیست برنامه های اعلامی کاندیداها در روزهای انتخابات  در دستور کار باشد پس چه چیزی قرار است در دستور کار باشد؟ امور روزمره و به نوعی وقت گذرانی و تکرار مکررات و در نهایت دست خالی ظاهر شدن در محضر شهروندان؟ آیا شهروندان شهر عزیز مهاباد بازهم باید شاهد شعارهای عمل نشده و دهان پر کن باشند و زمانی که منتقدین شاخص و نخبه شهر در جمع شورا تنها خواست خود از شورا را برگشت و عمل به شعارهای انتخاباتی عنوان می کنند در پاسخ و از جانب رئیس منتخب آن جمع بشنوند که اگر رئیس جمهورتان به شعارهایش عمل کرد ما هم به شعارهایمان عمل می کنیم! آیا کسب رای با وعده های دروغین در هیچ جای دنیا امری غیر مذموم است که به راحتی و به لطایف الحیل و با توجیهات خاص به فراموشی سپرده شود؟ سوال از شما این است، چند بار با صدای رسا و در محضر مردم و رسانه ها از همقطاران خود خواستید تا به شعارهای انتخابیشان حداقل به چند مورد مهم عمل کنند ؟
۲-فرموده اید: «آن‌چـه در دستورِ کار قرار می‌گیرد اولویت‌ها و ضرورت‌هایی است کـه شهر در حوزه‌های مختلف با آن مواجـه است. در راستای تدبیر و تصمیمِ درست برای پیش‌بردِ ضرورت‌ها و فوریت‌ها، کـه مدیریتِ شهری با آن روبه‌رو بوده، نهایتِ توان و اختیارم را به‌کار گرفته‌ام.» 
حقیقتا  با نگاهی اجمالی به تصمیمات شورای شهر که گاه برای چندین ماه از دید عموم مخفی مانده و پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه ها مصوب می شوند و خود نمایانگر عصاره فهم و بینش و دوراندیشی و آینده نگری آن جمع منتخب است، آیا از پایاپای قسمت عمده ای از عایدات شهرداری با پیمانکاران، کارشناسان رسمی و اشخاص مختلف دیگر ، کمک های مالی یکصد تا پانصد هزار تومانی به تعدادی از شهروندان و بازی کردن نقش کمیته امدادی شورا، تصویب تصمیمات شهر فروشانه همچون واگذاری معابر و خیابان و پایانه و پارک به بهانه های غیر قانونی و واگذاری و اجازه پارکها و آب نماها و مراکز تفریحی عمومی، چیزی بهتر و فوری تر  و در قالب همان شعارها یافته اید که امروز کارنامه ای برای ارایه داشته باشید؟
چند بار همچون عضو در اقلیت در آن جمع و البته پر هوادار در میان شهروندان، به تصمیمات غلط در حذف منتقدین و اصحاب رسانه اعتراض کردید و موضع قاطعانه گرفتید؟ حداقل باید چند یادداشت کوتاه به عنوان یک شهروند آگاه به امور جاریه شهرداری و شورا و به عنوان شهردار سابق  در رسانه ها و به عنوان  دلیلی بر این ادعا ارایه می کردید! ولی دریغ هر جا بوی گلایه و ناراحتی از رسانه و منتقدین از سوی بخش اکثریت منفعل احساس کردید در همراهی با آنان مهر سکوت شکسته و عکس العمل نشان دادید و در تقابل با  منتقدین و رسانه ها با آنان