تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۲۹
روز پرکار آتش نشانی مهاباد با وقوع 14 حادثه در یک روز تعطیل

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از وقوع 14 حادثه در روز جمعه خبر داد.

رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روز گذشته 11 فقره آتش سوزی پوشش گیاهی در محله های پل قانع، فجر بالا،  گمرک، پل زانکو،  دانشگاه آزاد، خیابان شهیدان علی پنجه،  بازارچه نور، تپه هما، آرامستان ، تپه باستانی، بداق سلطان و آتش زدن درخت در پارک ملت روی داده که توسط نیروهای آتش نشانی مهار شده است.

وی افزود: 2 مورد امدادرسانی برای خودروی سانحه دیده در حوالی روستای قاضی آباد و گیر کردن در آسانسور در محله جانبازان مهاباد توسط نیروهای این سازمان صورت گرفته است.

احمدی علت حوادث به وجود آمده را سهل انگار و عدم رعایت ایمنی توسط شهروندان اعلام کرد و گفت: بیشتر آتش سوزی های به وجود آمده ناشی از عوامل انسانی و بصورت عمدی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه از اطفای حریق 5 مورد آتش سوزی همزمان در روز پنج شنبه خبر داد و گفت: این حوادث خسارت جانی درپی نداشته ولی متاسفانه پوشش گیاهی زیادی بر اثر این حوادث از بین رفته است.

وی در پایان از همشهریان خواست در این فصل گرما که مراتع و مزارع مستعد آتش‌سوزی هستند، نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.