تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۱۵
کشف بیش از 123 هزار قرص غیرمجاز در مهاباد

بە گزارش پایگاە خبری هاژە، روز شنبه مورخه 15 تیرماە فرمانده نیروی انتظامی بە اجرای یک سری عملیات در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در مهاباد خبر داد.

فرماندە نیروی انتظامی در این باره به خبرنگار هاژه گفت: عوامل نیروی انتظامی در هفته گذشته در دو عملیات جداگانه از یک دستگاه اتوبوس عبوری تعداد ٥٩ هزار و ٤٠عدد انواع قرص غیر مجاز انسانی و دامی را کشف کردند.

فرماندە نیروی انتظامی شهرستان مهاباد افزود: در عملیات امروز شنبه نیز عوامل انتظامی موفق شدند از یک دستگاه خودروی سایپا که از مسیر های فرعی در حال عبور بوده، بازرسی کنند و تعداد ٦٤ هزار و ٦٢٠ عدد انواع داروی غیرمجاز انسانی و حیوانی را کشف نمایند.

سرهنگ ظهیریان با اشاره به مجموع کشفیات این دو عملیات، تصریح کرد: از این دو عملیات تعداد ١٢٣ هزار و ٦٦٠ عدد انواع قرص غیر مجاز انسانی و دامی کشف شد که در این خصوص ۲ نفر متهم دستگیر و تعداد ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف و با تشکیل پرونده، تحویل مقامات محترم قضایی گردید.

فرماندە نیروی انتظامی مهاباد با اشاره به موضوع ارتقای امنیت اجتماعی در پدیده قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: عوامل نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی سایپا مشکوک، که پس از توقیف و بازرسی از خودروی موردنظر، تعداد ۶۰ کیسه ۵۰ کیلویی کودشیمیایی قاچاق و خارج از شبکه توزیع را کشف شد.

وی مجموع اقلام کشف شده را ۳ تن اعلام کرد و تصریح کرد: در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف، که با تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی گردید.

سرهنگ ظهیریان در ادامه سخنان خود از دستگیری شخصی با هویت معلوم که مشغول دپوی سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع بوده اشاره نمود و گفت: پس از هماهنگی قضایی عوامل انتظامی مهاباد محل دپو را شناسایی و در یک عملیات مقدار ١١هزار لیتر سوخت از نوع نفت سفید را کشف و فرد متهم نیز دستگیر شود و مراتب جهت تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شد.

فرماندە نیروی انتظامی مهاباد در ادامه به کشف دلارهای تقلبی اشاره و در این باره اظهار کرد: در حین کنترل محورهای مواصلاتی عوامل انتظامی به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک، که پس از توقف و بازرسی از آن، تعداد ۲۰۰ برگ دینار پنج هزاری جعلی و تعداد ۷۰۰ برگ دلار اصلی کشف گردید.

وی افزود: در این خصوص تعداد سه نفر دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد که همراه تشکیل پرونده، تحویل مقامات محترم قضایی گردید.