تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۱۳
وقوع 190 حادثه در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از وقوع 190 حادثه در سه ماهه سالجاری خبر داد.

رحمن احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان خردادماه 165 حادثه درون شهری و 25 حادثه برون شهری در مهاباد روی داده که در نتیجه آن 3 نفر کشته و 13 نفر مصدوم شده‌اند.

وی افزود: جان باختگان حوادث در مهاباد 3 مرد بوده‌اند که 2 نفر از آنان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند و مصدومان این حوادث را 11 مرد و 2 زن تشکیل می‌دهند.

احمدی با اشاره به افزایش آتش‌سوزی‌ها در مزارع و مراتع تصریح کرد: از فروردین ‌سالجاری تا پایان فصل بهار 116 مورد آتش سوزی روی داده که بیشتر آنها بدلیل سهل انگاری و اشتباهات انسانی روی داده است.

وی اضافه کرد: در این مدت 8 مورد آتش سوزی واحدهای تجاری و 1 مورد آتش سوزی در مراکز صنعتی روی داده که خوشبختانه تلفات انسانی دربر نداشته است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه از انجام 27 عملیات دفع حیوانات موذی و وحشی در سطح شهر خبر داد.

وی افزود: در سه ماهه نخست سالجاری 7 منزل مسکونی دچار آتش‌سوزی و حریق شده‌اند که با اقدام به موقع عملیات اطفای حریق برای آنها انجام شده است.

احمدی در ادامه از وقوع 5 حادثه واژگونی خودروی و تصادف در این شهرستان خبر داد و گفت: میزان تلفات سوانح جاده‌ای بدلیل ارجاع به بیمارستان و اورژانس در آتش‌نشانی قید نمی‌گردد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در پایان از برگزاری 30 مورد کلاس آتش سوزی در راستای مقابله با حوادث خبر داد و گفت: تعداد 39 گواهی برای اماکن مسکونی، تجاری و آموزشی صادر شده است.