تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۷
قطعه زمینی برای خانواده دارای 3 معلول مهابادی خریداری شد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، رییس اداره بهزیستی مهاباد گفت: خیران این شهرستان یک قطعه زمین به مساحت ۱۰۰ مترمربع را برای خانواده ای که دارای سه معلول است در شهر گوک تپه خریداری کردند.
مهران یوسفی روز دوشنبه اظهار داشت: این خانواده چهار نفره که سه نفر آنان دارای معلولیت هستند در خانه ای ۲۰ مترمربعی و در شهر گوک تپه مهاباد ساکن هستند و خیران به منظور احداث سرپناهی مناسب برای این خانواده یک قطعه زمین برای احداث مسکن آنان خریداری کردند.
وی اضافه کرد: ارزش این قطعه زمین بیش از ۳۰۰ میلیون ریال است که بخشی از این مبلغ را خیران و بخش دیگر را شورای اسلامی و شهرداری گوک تپه تقبل کردند و در صورتی که عملیات ساخت خانه این مددجویان شروع شود، بهزیستی نیز ۱۸۰ میلیون را به صورت بلاعوض و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت وام به آنان اعطا می کند.
یوسفی از خیران این شهرستان خواست همان گونه که برای خرید زمین، این خانواده مددجو را یاری کردند برای ساخت مسکن آنان نیز آستین های همت را بالا بزنند تا قبل از شروع فصل سرما عملیات احداث به پایان برسد.
به گزارش ایرنا، ۲ فرزند ۱۰ و ۱۲ ساله این خانواده دارای معلولیت ذهنی هستند و مادر آنان نیز به دلیل قطع پای چپش بر اثر انفجار مین معلول حرکتی است؛ خانه کوچک آنان در قسمت شرقی شهر گوک تپه مهاباد قرار دارد.
اردیبهشت ماه امسال خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد در گزارشی میدانی به تشریح شرایط زندگی این خانواده پرداخته بود که با استقبال خیران و کاربران در فضای مجازی روبرو شد و چندین خیر برای ساخت یک مسکن مناسب برای این خانواده ابراز تمایل کردند.
هم اکنون سه هزار و ۸۰۰ خانواده در مهاباد دارای فرزند معلول تحت پوشش واحد توانبخشی اداره بهزیستی این شهرستان هستند که از بین آنان ۱۲ خانواده سه معلول دارند.