تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۹
نبود بازار فروش از مشکلات بانوان کارآفرین مهابادی

به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه کارگروه تخصصی بانوان مهاباد با عنوان بانوان کارآفرین در سالن جلسات فرمانداری با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استان آذربایجان غربی، فرماندار مهاباد، رییس اداره تامین اجتماعی مهاباد، نماینده ولی فقیه در مهاباد و فعالان بخش زنان و بانوان کارآفرین شهرستان مهاباد برگزار شد.

 در این جلسه علیلو مدیر کل امور بانوان و  امور خانواده استانداری آذربایجان غربی با ابراز خوشحالی از حضور در اولین جلسه مشورتی زنان در مهاباد پس از انتصابش به عنوان مدیر کل گفت: این یک واقعیت است که بیشتر اقدامات انجام شده در جهت رفع تبعیض‌ها و مشکلات زنان تنها در حد برگزاری جلسات باقی مانده است، اما این نباید باعث شود دست از تلاش برداشته و ناامید شویم همچنانکه من نیز به عنوان یک کار آفرین و در قالب یک سازمان مردم نهاد فعالیت خود را شروع کرده و اکنون نیز به عنوان مدیر کل امور بانوان تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات زنان بویژه در حوزه کار آفرینی بکار خواهم گرفت.

وی افزود: برای ارتباط هرچه بیشتر زنان با و تلاش برای حل مشکلاتشان تصمیم به برگزاری جلسات مشورتی زنان در تمام شهرستان‌ها گرفته‌ایم که همچون یک پارلمان محلی از فعالان زن ۲۵ حوزه در هر شهرستان دعوت به عمل می‌آید تا در این جلسات و در قالب کمیته‌های تخصصی فعالیت کرده و در جهت پیشبرد اهداف خود قدم بردارند.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در این جلسه گفت: حضور زنان در مسایل اجتماعی بسیار با اهمیت بوده و باید از این پررنگ تر باشد و نباید به بهانه اینکه تلاش‌ها تاکنون نتیجه نداشته و درخواست‌ها تنها در حد برگزاری جلسات باقی مانده دست از تلاش کشید.

شجاعی افزود: نوع نگاه به حضور زن در جامعه باید بر اساس اعتدال باشد بدین صورت که نه یک زن محدود و اسیر شود و نه حضور در جامعه به ولنگاری تبدیل گردد.

در ادامه جلسه کارگروه بانوان تعدادی از بانوان به عنوان نمایندگان کار آفرین به  مشکلات حوزه خود چون مشکل بیمه قالیبافان، نبود بازار فروش، نبود یک بازارچه یا نمایشگاه جهت عرضه محصولات خود، بالا بودن سودهای بانکی و... اشاره کردند و آرش صالحیه رییس اداره تامین اجتماعی مهاباد به تعدادی از سوالات آنها در خصوص بیمه پاسخ داده شد.

در پایان علیلو مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی با توجه به درخواست تعداد زیادی ازبانوان حاضر در جلسه مبنی بر نیازشان به مکانی برای عرضه محصولاتشان گفت: قول احداث یک بازارچه تخصصی برای عرضه محصولات تولیدی از سوی بانوان را از فرماندار مهاباد گرفته‌ایم و انشالله در سفر بعدی به مهاباد بتوانیم آنرا افتتاح کنیم