تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۵
رعایت نکات ایمنی در خصوص راه‌اندازی کولر آبی

به گزارش هاژه، با آغاز فصل گرما بازار نصب و راه‌اندازی کولبر آبی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی جان شهروندان را تهدید می‌کند.

هر ساله تعداد زیادی از شهروندان بدلیل عدم رعایت اصول ایمنی برق در کولر آبی دچار برق گرفتگی و حادثه می‌شوند، لذا با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را بدانند و رعایت کنند.

 شاید راه‌اندازی کولرها کار ساده‌ای به نظر برسد اما در واقع با جان افراد در ارتباط است. نصب و راه‌اندازی کولر باید توسط سرویس کار مجاز انجام گیرد و لازم است در ابتدا دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود.

1.     در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی‌تجربگی قطع کردن برق را فراموش می‌کنند و متأسفانه دچار برق گرفتگی می‌شوند، لذا لازم است هنگام سرویس کولر حتماً برق قطع شود و شهروندان توجه داشته باشند قطع بودن کلید کولر به هیچ عنوان دلیل بر برق‌دار نبودن سیستم‌های کولر نیست و در صورت امکان حتماً برق ساختمان قطع شود.

2.     باید مسیر انشعاب جریان برق و سیم کشی کولر کنترل تا از سلامت و صحت آن اطمینان حاصل شود و در مواقع ترک منزل در مدت زمان طولانی و مسافرت حتماً جریان برق و آب کولر قطع شود.

3.     از دیگر نکات ایمنی که باید در نظر داشت نصب فیوز مناسب در کولرها است و شهروندان باید توجه داشته باشند ریختن آب با شیلنگ بر روی پوشال‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد، ضمن اینکه لازم است در نصب کولرها دقت شود که خطر سقوط نداشته باشد و جهت جلوگیری از آتش سوزی، کولرها در مکان‌های امن و با فاصله از دودکش‌ها نصب شوند.